МОЗ України : в. о. Мін. У. Супрун

 Заст. Мін. Р. Ілик

ВР України: голові комітету ОЗ О. Богомолець

 06.03.2017р.

Асоціація лікарів католиків звертається до Вас в зв’язку з тим, що 13.02.2017 р. МОЗ України в проекті наказу “Про внесення змін до наказу МОЗ від 20 серпня 2008 р. № 479” запропонувало змeншити перелік захворювань , за наявності яких всиновлення дітей в Україні неможливо. Відомство вилучило з цього списку трансгендеризм, транссексуалізм, інші розлади статевої ідентифікації, хворобу Альцгеймера, епілепсію, епілептичний стан, шизофренію, ВІЛ-захворювання, надавши право таким людям всиновлювати дітей.

     Ми лікарі-християни виступаємо проти вищевказаних змін мотивуючи, що вони несуть загрози сімейним християнським цінностям та ризики психічному здоров’ю дитини, її гармонійному розвитку в таких нетрадиційних сім’ях, які нав’язуються нашій християнській Україні під надуманими приводами, а саме:   нібито існуючий  перелік захворювань в діючому наказі МОЗ України є дискримінаційним, в той же час, чи не є дискримінаційним те, що діти-сироти, обділені долею, бо не мають батька і матері, можуть бути всиновленими людьми з психічними розладами,  або людьми різної сексуальної орієнтації, які не можуть самі визначитися, якої вони статі (трансгендери і транссексуали), чи зможуть ці діти-сироти одержати здоровий(!), гармонійний (!), духовний (!) розвиток в таких нетрадиційних сім’ях.

     Проти таких змін виступили і деякі депутати Верховної Ради України, зокрема  – Павло Унгурян. “Такі діти потребують особливої уваги, духовної підтримки, миру та спокою в сім’ї, а не виховання особами, що можуть не відповідати за свої дії” – вважає депутат.

     Ми лікарі – християни виступаємо за збереження інституту традиційного шлюбу, християнських цінностей та виконання біоетичних норм та правил в житті кожної сім’ї, як в цілому, так і кожної дитини, зокрема. Відстоюємо право дитини на  вільний, здоровий та гармонійний розвиток!

      Ми категорично виступаємо проти внесення змін до діючого Наказу  МОЗ України №479 від 20.08.2008 р.

    

Президент Асоціації лікарів-католиків

Дійсний член Папської Академії Життя у Ватикані

 І.Луць

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.