Лікар-анестезіолог Андрій Черемський у зоні АТО провів чотири місяці добровольцем. Каже, 30 відсотків поранених гинуть у дорозі, поки їх кілометрів із 100 від місця поранення везуть бездоріжжям до кваліфікованого лікаря. Черемський констатує, що на передовій медична система не готова для прийому поранених бійців і немає адекватної відповіді, що з цим робити далі. На ці питання немає відповіді і в чиновників.

Військових успішно рятують у шпиталях Дніпропетровська, Харкова, Одеси та Києва. Але як доставити їх туди живими, а головне – швидко, ніхто не знає. “Ми маємо хороші результами військової медицини. Ми втратили всього 0,8 відсотка поранених, які доставлені в медичний заклад. Тобто, проблеми є в доставці. Треба високоспеціалізовану допомогу наблизити до бойових дій”, – наголошує в.о. міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець. 300 лікарів-добровольців готові їхати на Схід хоч зараз. Це фахівці у вузьких галузях – судинна хірургія, нейрохірургія, травматологія. Але вони в кращому разі можуть оперувати в районних лікарнях. Це все одно далеко від лінії фронту, кажуть волонтери і медики, що працюють на передовій. У зоні АТО, переконані вони, потрібні підрозділи на кшталт медичного спецзагону.

У зоні АТО мають бути мобільні перев’язувальні і кілька усюдиходів для евакуації. Такі групи мали б закрити усю лінію фронту. В так званій жовтій зоні лікарі зашивають рани, зупиняють кровотечі, рятують кінцівки і тоді відправляють бійців у зелену зону до Дніпропетровська, Харкова і далі. А з першим снігом евакуація поранених узагалі може зупинитися, бо для зими бракує медичного транспорту.  А не вистачає на передовій, скажімо, “Уралів”, на базі яких об лаштована операційна. Таким колесам не страшні кучугури снігу у метр. Проте такий автомобіль поки лише один.   “Є підготовлені повноцінні бригади хірургів, є нейрохірурги, абдомінальні, торакальні хірурги, травматологи. Увесь спектр хірургічних втручань, які можна виконати в польових умовах, ми зможемо виконати”, – запевняє командир першого добровольчого мобільного шпиталю Максим Циганок. Проблема тільки в тому, що такий мобільний шпиталь поки що лише один, сформований за гроші благодійників. А їх треба кілька десятків, і за державний кошт. Волонтери сьогодні запропонували чиновникам організувати евакуацію залізницею, ті обіцяли подумати.

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.