В Шевченківські дні 9-10 березня ц.р. у Львові відбулися відзначення 203-річниці з Дня нородження Великого українця-генія, пророка, поета та художника – Тараса Шевченка.

9 березня в концертному залі ім. С. Людкевича відбувся прекрасний концерт “Від Шевченка до Костенко”, який подарували львів’янам та гостям Львова вокалістка, знаменита Оксана Муха та симфонічний оркестр Львівської філармонії.

10 березня в Інституті народознавства Національної Академії Наук України в актовій залі Музею етнографії та художнього промислу – “Шевченкіана медика 2017” – Шевченко в полі творчості Мирона Юсиповича.

Шевченкіана організована лікарською комісією Наукового-товариства ім. Т. Шевченка в особі голови комісії, професора, д.м.н. зав.кафедрою нормальної фізіології Львівського національного медичного університету ім.Данила Галицького, Оксани Заячківської. Запрошені лікарі, члени УЛТ.

Проф. музикознавець Любов Кияновська розповіла про історію створення кантати – симфонії видатного композитора Станіслава Людкевича “Кавказ” на вірші Тараса Шевченка.

Заслужений артист України, диригент Львівського Національного Академічного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької Мирон Юсипович розповів лікарям про особливості своєї творчості при створенні відеозапису кантати-симфонії “Кавказ”, який було переглянуто в залі.

Залишились чудові враження після перегляду відеозапису та Шевченкіани за участю маестро Мирона Юсиповича та музикознавця Любові Кияновської.

 

Повідомила Леся Луць

copy-of-img_4282

img_4313

img_4365 img_4279 img_4336 img_4346

img_4402-kopiya

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.