З 23 по 25 грудня 2016р. В Зарваниці відбулися річні Реколекціі для лікарів під проводом духовного керівника Асоціі лікарів католиків отця Корнилія Яремака ЧСВВ.

Тема реколекцій “Царство Боже близько”

Основні тези реколекцій :

Царство Боже- це головна тема проповіді Ісуса Христа і головне поняття Старого заповіту.

Бог нам відкривається в історії , а ми називаємо Бога, що створив світ Богом історії,бо Він в історію увійшов, а головним  планом і наміром створення світу і людини став Ісус Христос. Бог себе представляє у звичайних обставинах, але ми Його не бачимо. Бог говорив до попередніх поколінь і всі його слова актуальні і тепер ,через історію спасіння Бог промовляє до нас. Віра в Бога – це довір’я до Його провидіння. Вірити – це рухатися на зустріч Богові. Правдива віра- це боротьба проти не правильного розуміння Бога. В Християнстві, адже ми звикли думати, що нам треба прагнути до ідеалів, але головне завдання Християнської релігії – не створити бездоганних осіб, Бог шукає вірних людей, які будуть Йоги любити, Йому служити. Вірність Богові – це Божу волю пізнати, прийняти і виконати, Божим Словом жити. Божа воля пізнається в молитві, сумлінні, історії нашого життя, Святому Письмі. Науці Церкви. Божа воля- це наша святість, це подібність до Бога. Фальшива релігія  – це коли людина на свій лад тлумачить Бога, Божу волі пристосовує до себе, як хоче . Сваволя- це коли людина поклоняється своїй волі, воля стає ідеалом людини. Бог має бути на 1 місці в житті людини.

Божі заповіді  – це любити Бога і свого ближнього. Любов не є спонтанним  почуттям, а наслідок розумноі дії.

Любов може різні почуття викликати. Бог має бути першим в нашому житті, а все інше має стати другорядним., тоді людина починає жити справжнім життям. Ставити Бога на перше місце- це важкий шлях,часто пов’язаний з не розумінням і відкиненням оточенням, особливо близькими особами. Не означає істину, що чим більше ми будемо до Бога прихильні, тим більше Бог буде прихильним до нас. Коли Бог на першому місці ,тоді людина мириться із своїм сумлінням,звикає до труднощів, не впадає у відчай, приходить радість, кожен день сприймає новим, не жаліє за прожитим життям. Наслідок любові до Бога є любов до ближнього, а не навпаки. Якщо ближній нас дратує- нам бракує любові до Бога. Правдива релігія- це боротьба з фальшивою релігією. Бог сказав” Не кожен хто , каже до мене Господи, Господи увійде в Царство небесне, але той , хто чинить волю отця Мого , хто послав Мене”

Не має такої молитви , щоб змінити Божу волю, як Бог один раз сказав ” не кради”, то це так і означає. В релігії ми не повинні в чомусь Бога переконувати, ми можемо тільки в Бога просити. Якщо ми Христові, то ми повинні чинити , як Христос, треба ділами доказувати свою віру .А  віра – від слухання Слова Божого . Божим Словом  потрібно жити,Боже Слово  читати , Боже Слово запам’ятовувати , зберігати Слово Боже у своєму серці. Господь довго готував людство до приходу Ісуса Христа. Бог, не залишаючи Божої природи, став правдивою людиною. Про Ісуса Христа ми роздумуємо , Його пізнаємо , як живу особу і малюємо в своєму серці справжній образ Бога. Розуміння Ісуса Христа- це розуміння Його Слова і пізнавання Його особи .Господь сказав” Я  істина, дорога і життя”. Коли Бог стане царем нашого життя, то Царство Боже запанує в нашому серці!

Повідомила Тетьяна Роговська

 

Щорічні різдв’яні реколекції для Асоціації лікарів-католиків в 2016 р. були заплановані та проведені о. Корнилієм в час, коли християни всього світу святкували Різдво, а лікарі з членами своїх родин слухали духовні науки, молились і роздумували в чудовій Марійській духовній святині – Зарваниці, яка протягом століть, незважаючи на матеріальні труднощі та утиски спочатку польської окупаційної влади, а потім переслідування та арешти священників більшовиками, стала центром релігійного і національного життя українського народу.

Греко-католики, незважаючи на шалений тиск, заборону, не переставали відправляти богослужіння біля цілющого джерела, а 13 липня 1960 було підірвано каплицю. Але ні це, ні огорожа та міліцейські кордони навколо джерела не зупиняли прочан.

В 1988 році відбулася святкова відправа на честь тисячоліття Хрещення Русі-України, яку очолив блаженної пам’яті владика Павло Василик разом з отцем-мітратом та керівником підпільної духовної семінарії Василем Семенюком.

А 27 грудня 1989 року, майже після півстолітньої перерви, греко-католицька громада села разом з отцем Василем Семенюком ввійшла до свого храму і велично відправили Святу Літургію, якою започатковано стрімкий розквіт Зарваницького Марійського духовного центру.

В цей час було відбудовано зруйнований парафіяльний храм, каплицю біля чудотворного джерела, на честь Пресвятої Богородиці та Ісуса Христа спорудили дві каплички, а також – відпустова каплиця, стації Хресної дороги, а на горі – Святотроїцький монастир Студицького Уставу і дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці.

У другій половині дев’яностих років минулого століття розпочалось величне будівництво Марійського духовного центру – Собору Зарваницької Матері Божої, який 22 липня 2000 року був освячений тодішнім Главою УГКЦ Любомиром Гузаром і проведена в ньому перша Архиєрейська Літургія. Зліва від Собору – чотириярусна дзвіниця з п’ятьма дзвонами, далі, посеред молитовної площі височіє скульптурна композиція ікони Зарваницької Матері Божої з білого мармуру, з другого боку хрест, а зверху – корона.

В 2000 році було зведено надбрамну церкву Благовіщення з чотирипелюстковим куполом, що нагадує квітку.

У підніжжі гори – церква Пресвятої Євхаристії, неподалік від неї – новозбудований храм, в якому знаходиться копія хатини Матері Божої з Назарету.

Із розбудовою Зарваниці, як відпустового місця, відновились прощі, які стали всеукраїнськими: перша – 18-21 травня 1995 р. з нагоди посвячення українського народу під Покров Пресвятої Богородиці, друга – 17-19 травня 1996 року присвячена  400-літтю Берестейської та 350-літтю Ужгородської унії, в якій взяли участь блаженної пам’яті Глава УГКЦ кардинал Мирослав Любачівський та тисячі паломників з України та з-за кордону.

Завдяки чудотворній іконі Матері Божої, біля якої молився папа Іван-Павло ІІ під час візиту в Україну (ікона була привезена в Київ до храму Святого Миколая на Аскольдовій  могилі),копія ікони Зарваницької Матері Божої – як духовний символ України – знаходиться серед інших із усіх континентів світу в Назареті, на території римо-католицького храму Благовіщення, де написано “Пресвята Богородице, молися за твій українськмй народ”.

За останні десятиліття Зарваниця стала українським Люрдом, найбільш відпустовим центром України. Всеукраїнські прощі, які щорічно відбуваються в Зарваниці, присвячуються важливим подіям історії   УГКЦ, вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького, патріарха Йосифа Сліпого, важливим питанням життя церкви, душпастирства, духовного становлення української родини і молоді. Зарваницька Божа Мати в чудотворній іконі скликає всіх людей України до спільної молитви, огорнувши своїм омофором усю нашу країну.

І нас Матір Божа привела в цей чудовий Марійський духовний центр для молитви, для слухання Божого слова, для глибшого пізнання правдивої віри в Бога. Здатність людського пізнання Бога дуже обмежена. Бог себе об’являє людині через  5 категорій: молитву, сумління, історію життя людини, Святе письмо, науку церкви. Ці категорії глибоко були висвітлені отцем під час реколекцій. Також в час духовної науки детально були роз’яснені ще такі поняття, як правдива віра розуміння та її складові, послух, сваволя, любов до Бога, смисл людського життя, натхнення та багато інших.

Щодня духовні науки починалися зі Святої Літургії в храмі Пресвятої Євхаристії, а в перервах був час для індивідуальної молитви, та відвідин Собору, каплиць, Хресної дороги, монастиря та храму з хатинкою Матері Божої в Назареті, а також для осмислення почутого та роздумування.

Проживали  та харчувалися ми два дні  в прекрасному паломницькому центрі, яким опікується о.Микола.

В неділю, 25 грудня після Божественної літургії  було оголошено про “Духовне всиновлення зачатої дитини”, коротка інформація, яка попередньо була роздана, о.Корнилієм зачитаний текст присяги духовного всиновлення, обіцянка та щоденна молитва.

Духовне всиновлення зачатої дитини

”Народ, який вбиває своїх дітей, це народ без майбутнього”

Іван Павло ІІ

Духовне всиновлення є обітницею, змістом якої є молитовне зобов’язання, яке бере на себе конкретна особа з  наміром збереження життя ще ненародженої дитини, ім’я якої відоме лише Богові.

Суттю духовного всиновлення є щоденна молитва протягом дев’яти місяців.  Вона складається зі спеціалної молитви за дитину та її батьків, однієї таємниці Вервиці (Чотки, Розарій), а токож за добровільно прийнятих додатково релігійних практик, таких як: Святе Причастя, піст, активна допомога у благодійних справах ( допомога самотнім матерям, багатодітним родинам, особам похилого віку, хворим і т.д.).

Дуже цінним зобов’язанням може бути також знаходження нових прихильників духовного всиновлення, а також праця на захист життя.

            Мета духовного всиновлення:

         це молитовна жертва, головною метою якої є рятування життя дитині, якій загрожує вбивство;

         нагадує людям про відповідальність за дар плідності, за зачаття нової людини;

         робить суспільно чутливим до цінності людського життя і веде до суспільного прийняття святості життя;

         є дуже помічною для людей, які страждають через зроблені аборти;

         поширює коло активних охоронців життя;

         є підтримкою юридичного усиновлення дитини після народження.

Духовне всиновлення через милосердну любов до найменшої і повністю беззахисної істоти є безпосереднім відданям Господу Богу цієї дитини в молитві, благанні про зміну мислення її батьків, у проханнях, сповнених любові та відкритості на нове життя, ” бо любов, коли ти нею ділишся, коли її даруєш, є як хліб. Такої любові і такого хліба стає більше.”(слова матері Терези з Калькутти).

Така зріла християнська любов, вільна від єйфорії, як життєвий вибір розуму та доброхї волі, підпорядкований природному Божому законові є ”тим здоровим зерном, яке падає на ріллю” сімейної спільноти, що твориться і формується.

Духовне всиновлення зачатої дитини, що потребує особливої жертви, є подібним до опіки хресних батьків, які допомагають дитині в щоденному житті. До духовного всиновлення можна віднести слова Христа: ” Хто виконує волю Божу, той мені брат, сестра і мати”.

АЛК пропагує духовне всиновлення зачатої дитини щоразу всім новим членам, чи іншим людям,  які спільно з нами відвідують святі місця, прощі, реколекції. Після закінчення літургії ми всі процесією пішли до чудотворного джерела, де о.Микола освятив воду і окропив всіх людей.

Далі у нас була ще завершальна частина реколекцій, після якої отець Корнилій уділив всім нам повний відпуст і окропив свяченою водою. Ми ще раз відвідали парафіальну церкву Пресвятої Трійці в Зарваниці та поклонились іконі Матері Божої і відмовили вервичку до Пресвятої Богородиці.

Повертались всі з Зарваниці одухотворені, щасливі з почуттям глибокої правдивої віри, великої Божої Любові до кожного з нас, великої опіки Матері Божої до українського народу і великої надії на добре майбутнє для України.

Інформацію подала Леся Луць

1 2 3

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

89 Replies to “Реколекції в Зарваниці

 1. Hi would you mind letting me know which web host you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say
  this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a
  good web hosting provider at a fair price? Kudos, I appreciate it!

 2. I’m curious to find out what blog system you are working with?

  I’m experiencing some minor security issues with my latest website and I’d like to
  find something more risk-free. Do you have any solutions?

 3. Howdy! I could have sworn I’ve visited this web site before but after looking at some of the posts I realized it’s new to me.
  Regardless, I’m definitely delighted I came across it and I’ll be
  book-marking it and checking back regularly!

 4. Hello there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to
  me. Anyhow, I’m definitely happy I found it and
  I’ll be book-marking and checking back frequently!

 5. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d most certainly
  donate to this excellent blog! I suppose for now i’ll settle
  for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will talk about this
  site with my Facebook group. Talk soon!

 6. Hi! Do you know if they make any plugins
  to assist with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good success. If you know of any
  please share. Thanks!

 7. Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know
  a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a
  linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same
  outcome.

 8. I think this is among the most significant info for me.
  And i’m glad reading your article. But wanna remark on some general things,
  The website style is wonderful, the articles is really nice : D.
  Good job, cheers

 9. Hey! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make
  your site mobile friendly? My weblog looks weird when browsing
  from my iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue.

  If you have any suggestions, please share. Thank you!

 10. Hello, i think that i saw you visited my website thus i came to
  “return the favor”.I’m trying to find things to improve my web site!I suppose
  its ok to use some of your ideas!!

 11. My brother recommended I might like this web site. He was totally right.

  This post actually made my day. You cann’t imagine simply how
  much time I had spent for this information! Thanks!

 12. I think everything said was very reasonable. But, what about this?
  suppose you added a little content? I ain’t saying your
  content is not solid., however suppose you added a post title that makes people desire more?
  I mean Реколекції в Зарваниці –
  Асоціація Лікарів Католиків is a little plain.
  You should look at Yahoo’s home page and note how they create news headlines to get viewers to
  open the links. You might add a video or a pic or two to grab people excited about everything’ve
  got to say. Just my opinion, it might make your blog a little bit more
  interesting.

 13. Thanks a bunch for sharing this with all folks you really know what you are talking approximately!
  Bookmarked. Please also talk over with my web site =). We will have a hyperlink alternate contract among us

 14. Virginia Lottery Director Kevin Hall has
  indicated that the state has received more than two dozen applications but the
  law only allows for a maximum of 12 licenses .

 15. My partner and I stumbled over here from a different page and thought I should check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward to exploring your web page repeatedly.

 16. I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to
  see a nice blog like this one today.

 17. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and
  i was just curious if you get a lot of spam remarks?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything you
  can suggest? I get so much lately it’s driving me crazy so any assistance is very much appreciated.

 18. Hello! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 19. My spouse and I stumbled over here by a different website and thought I may
  as well check things out. I like what I see so now i’m following you.
  Look forward to looking into your web page repeatedly.

 20. I think that is among the most vital info for me. And i am satisfied studying
  your article. However wanna remark on few general things, The site style
  is perfect, the articles is in reality great : D. Excellent
  activity, cheers

 21. When someone writes an article he/she keeps the plan of a user in his/her brain that how a
  user can know it. Therefore that’s why this post is perfect.
  Thanks!

 22. Heya just wanted to give you a brief heads up
  and let you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different browsers and both show
  the same outcome.

 23. Fantastic beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how can i subscribe
  for a weblog website? The account helped me a appropriate deal.
  I were tiny bit acquainted of this your broadcast provided shiny transparent idea

 24. First of all I want to say great blog! I had a quick question which
  I’d like to ask if you don’t mind. I was interested to know how you
  center yourself and clear your thoughts before writing.
  I’ve had a hard time clearing my thoughts in getting my ideas out.

  I do take pleasure in writing however it just seems like the first 10
  to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints?

  Many thanks!

 25. It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to
  be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you
  some interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article.
  I wish to read even more things about it!

 26. Having read this I believed it was extremely informative.
  I appreciate you spending some time and energy to put this informative
  article together. I once again find myself spending a significant amount of time both reading and commenting.
  But so what, it was still worth it!

 27. whoah this blog is magnificent i like studying your articles.
  Stay up the great work! You recognize, a lot of people are searching around for this info,
  you could aid them greatly.

 28. I will right away snatch your rss as I can’t to find your e-mail subscription link or e-newsletter
  service. Do you have any? Please let me recognize so that I
  may subscribe. Thanks.

 29. tkf5FM This blog is definitely entertaining additionally informative. I have picked a lot of helpful stuff out of it. I ad love to visit it again soon. Cheers!

 30. Hi there! This blog post couldn’t be written any better!
  Reading through this post reminds me of my previous roommate!

  He constantly kept talking about this. I’ll forward this post to him.
  Fairly certain he’s going to have a very good read.

  I appreciate you for sharing!

 31. Thank you for any other great article. Where else may anybody get
  that kind of information in such a perfect manner
  of writing? I have a presentation next week, and I am
  on the look for such info.

 32. I just like the valuable info you supply in your articles.
  I will bookmark your weblog and test again here frequently.
  I’m moderately sure I will be told plenty of new stuff right here!

  Good luck for the next!

 33. Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much
  the same page layout and design. Excellent choice of colors!

 34. I think this is among the most important info for me.
  And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

 35. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is fantastic blog.
  A fantastic read. I’ll certainly be back.

 36. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

  I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I will certainly comeback.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.