«Складаю особливі вітання вірним, які брали участь в Національному українському паломництві: благословляю вас усіх та вашу країну», – цими словами Папа Франциск, після проказування молитви «Ангел Господній» у вівторок, 26 грудня 2017 р., привітав учасників вже традиційної різдвяної прощі представників української громади Італії до Папської базиліки Святого Петра.

Незважаючи на те, що громади вірних Української греко-католицької Церкви в Італії, крім тієї, що гуртується при василіянському монастирі в Римі, відзначають церковні свята за юліанським календарем, останніми роками склалася традиція на другий день різдвяних свят за новим календарним стилем проводити прощу до однієї з Папських базилік Риму. Така ініціатива зродилася 2011 року в контексті того, що площу Святого Петра прикрашала ялинка з України.

Беручи до уваги той факт, що 26 грудня є державним вихідним днем, в прощі беруть участь не лише численні вірні з Риму та околиць, але прибувають паломники з усієї Італії. Протягом перших років паломництва, прощі почергово відбувалися до кожної з чотирьох папських базилік, а далі – до базиліки Святого Петра.

Тож і цього року під проводом владики Діонісія Ляховича, ЧСВВ, Апостольського візитатора для вірних УГКЦ в Італії, кілька тисяч вірних разом зі своїми душпастирями та представниками чернечих спільнот прибули до Ватиканської базиліки, де, насамперед, помолитися, Божественну Літургію при катедральному престолі. Разом з Апостольським візитатором співслужили владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Santa Maria Maggiore, та тридцятка священиків. Кільканадцять священиків уділяли Святу Тайну Покаяння, тож велика кількість вірних приступила до Святого Причастя.

Після завершення Святої Літургії паломники взяли участь у молитві «Ангел Господній» з Папою Франциском, а далі святкування продовжилися колядуванням біля ялинки та вертепу на площі Святого Петра.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.