…із доповіді Надії ГЕЛЬНЕР завідувача міжобласного медико-генетичного центру Інституту спадкової патології НАМН України ” Біоетичні питання сурогатного материнства в Україні” (на англ. мові)

У своєму виступі лікар Гельнер Надія зупинилась на біоетичних проблемах сурогатного материнства в Україні. Підняла питання широкого розповсюдження інформації про користь використання допоміжних репродуктивних технологій у сім’ях з непліддям. Лікарі з легкістю рекомендують використовувати екстракорпоральне запліднення навіть у випадках неповного обстеження та встановлення причин непліддя.

На сьогоднішній день в Україні існують 5 державних центрів, в яких запроваджено достатньо видів репродуктивних маніпуляцій. Окрім цього, діє велика кількість приватних репродуктивних центрів, в яких використовуються найсучасніші методи подолання непліддя, в тому числі і сурогатне материнство. В ” Основному законі України про профілактику здоров’я” ( поправка за номером 121-VI від 12 лютого, 2008) приписано застереження щодо використання екстракорпорального запліднення. У Цивільному Кодексі України ( поправка за номером 1822- VI від 21 січня 2010 р.) визначено діапазон осіб, які можуть брати участь у програмах допоміжних репродуктивних технологій. Закон передбачає,що у випадку перенесення ембріону жінці, дитина належатиме тому подружжю, яке його зачало. Сурогатне материнство може використовуватись лише громадянами України, а також іноземцями тих держав, в яких метод репродуктивних технологій дозволяється. В Україні, як і в Росії, Казахстані, Білорусіїї та Грузії комерційне сурогатне материнство дозволяється ( окрім геїв).

В Україні, у зв’язку із важким соціальним становищем людей, грошова винагорода залишається основною рушійною силою у наданні послуг сурогатними матерями. У нас також не існує просвітницьких програм для жінок, які збираються стати сурогатними матерями, щоб інформувати їх перед початком такої ролі. Багато медичних, психологічних та етичних видань, які замість вирішення проблем безпліддя, заохочують та потурають жінкам в участі у сурогатному материнстві.

У Документі DONUM VITAE говориться: сурогатне материнство репрезентує відсутність почуття материнської любові, подружньої відданості та відповідального материнства, воно порушує гідність та право дитини бути зачатою, виношеною в утробі та народженою і вихованою своїми рідними батьками; сурогатне материнство, яке скероване на добро сімей, стає причиною фізичних, психологічних і моральних проблем, що супроводжують такі сім’ї. Тому сурогатне материнство спричиняє родинам моральне зло.

Під сурогатним материнством розуміється: жінка, яка виношує дитину, зачату двома особами – донорами; жінка, яка виношує дитину, зачату нею від особи, що не є її чоловіком. Жінка після пологів є зобов‘язана віддати дитину парі, яка ініціювала процес. Ціллю сурогатного материнства є посідати, а не дати життя і є спрямоване на добро батьків, а не на добро дитини.

Дитина отримує генетичну спадковість від генетичної матері, а імунну систему та механізми захистів – від матері, яка її виношує. Після народження немовля розпізнає як матір ту, яка його виношувала, знає її голос, що є важливим фактором у розвитку його слухової системи та психологічного розвою. Наявність грошової компенсації означає купівлю – продаж немовлят. Не будучи ані річчю, ані об’єктом, людське тіло не може бути власністю, яка піддається купівлі – продажу. Отже, ні генетичний матеріал, ні функція матки не може підлягати купівлі – продажу.

Наслідки сурогатного материнства для дитини: позбавлення права знати свої генетичні корені;

гіперопіка батьків, слабка перспектива розвитку автономного способу життя;

трактування як засобу для задоволення бажань батьків;

позбавлення міцних родинних зв’язків;

маніпулювання особою.

Наслідки сурогатного материнства для сім’ї дитини:

можливі спадкові хвороби, що виявляються у дитячому та підлітковому віці;

неоправдані надії;

зруйноване структура родини

Наслідки сурогатного материнства для сім’ї сурогатної матері:

зруйнована структура сімейних відносин;

негативні відчуття чоловіка та дітей сурогатної матері;

відчуття провини.

Сурогатне материнство – об’єктивне моральне зло, яке за жодних обставин та мотивацій не може бути оправданим. Або материнство не є сурогатним, або ж воно не є материнством.

Інформацію подала Надія Гельнер

1 Reply to “Доповідь Надії Гельнер на ХІІІ Конгресі Європейської Федерації лікарів-католиків

  1. Когда обычный человек сталкивается с тем что потерял ключи или замок был случайно или умышленно выведен из строя мы готовы прийти на помощь и вскрыть ваш замок. Вскрытие замков может происходить как с помощью слесарного инструмента, так и профессиональных отмычек – это зависит от типа замка, его модели и каждый наш мастер знает как работать с тем или иным видом замка. Все что вам нужно сделать – это оформить вызов и подождать некоторое время прибытия мастера по замкам. Мастер поедет к вам обязательно, в каждом районе Москвы работает по несколько мастеров по вскрытию замков от нашей компании. После вскрытия замка мы поможем вам в закупке комплектующих и установке нового более надежного замка для вашей двери.

    вскрытие замков дверей электронных

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.