Із промови Доктора Івана Луця про ситуацію в Україні на конгресі (FEAMC) у Порто:

Вже третій рік в Україні триває війна. Деякі політики і засоби масової інформації намагаються представити цю війну, як внутрішній громадянський конфлікт між громадянами України. Однак, без втручання Росії, війни в Україні не було б. Саме Російська Федерація анексувала частину України – Крим, російські найманці спровокували військові дії в південно-східній частині України, російські війська обстрілювали українську армію з території Росії, Росія постійно поставляє військову техніку, зброю та боєприпаси для бойовиків, за різними даними на території України знаходяться біля 38  тисяч громадян Росії – бойовиків і членів регулярної армії Російської Федерації.

Від квітня 2014 року Україна розпочала, так звану антитерористичну операцію (АТО), яка продовжується до сьогодні. Кожного дня приходять інформації про перестрілки, обстріли і загибель військових і цивільних. На жаль, українська влада також боїться подавати точні дані про втрати, тому ми маємо різні цифри.  За час проведення АТО, за словами Президента України, загинули 2269 українських військовослужбовців. Журналісти, вивчаючи відкриті джерела, встановили, що станом на вересень 2016 року в Україні під час бойових дій загинуло не менше 2683 військовослужбовців та членів добровольчих військових формувань, поранено понад 9855 чоловік. А за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини станом на 15 вересня 2016 року задокументовано 9640 смертей, пов’язаних із конфліктом на Донбасі, та  22431 поранень серед вояків українських Збройних Сил, цивільних осіб з моменту початку війни (з середини квітня 2014 року). В ООН припускають, що серед загиблих близько 20% були мирними жителями. Дані про втрати зі сторони бойовиків та російських військових для нас недоступні,  Російська Федерація такі дані засекречує.  Близько 150 наших військових утримуються в полоні на неконтрольованій Україною території. Півтора тисячі наших оборонців пропало безвісти(!) За цей час війни  в Україні –  більше 2 млн. внутрішньопереселених осіб, які втікаючи від смерті, руйнувань переселились з Донбасу в центральні, південні та західні області України. Вони втратили свої домівки, майно, здоров’я та близьких. 230 тис. дітей покинули свої родини, школи і не знають, чи дорослі зможуть допомогти колись повернутися їм до рідних помешкань, родин, шкіл, яких практично вже не існує – все зруйновано.

Війна в Україні зруйнувала найважливіше – здоров’я, як фізичне, так і психічне. В нашій  країні зросла кількість депресивних станів, як у людей – очевидців війни, а тепер вимушено переселених, так і у людей, які мешкають далеко від окупованого війною Донбасу. Всі українці переживають ці страхіття війни – смерті близьких, руйнацію міст і сіл, а у військових, які повернулись зі Сходу України пораненими, без рук і ніг – це й посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Українська медицина в останні 3 роки зустрілася з такими фізичними травмами та психічними розладами, яких раніше не було в Україні.

Львівський Національний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра психіатрії, психології та сексології долучилася до міжнародних програм, направлених на лікування психічного, сексуального здоров’я, депресивних станів молоді. Ми шукаємо партнерів для спільного вирішення проблем, які прийшли в Україну разом з війною.

Більш конкретну інформацію можна отримати по запиту на Е’mail: r.bilobryvka@gmail.com., k_roksa@ukr.net

Надіємось, що спільно з Європейською медичною громадою ми поборемо всі страшні негативні наслідки гібридної війни в Україні.

Ми свідомі, що в Україні українська влада не докладає достатньо зусиль для припинення війни  і боротьби із корупцією та іншими негативними явищами в нашій країні. Тому ми, працюючи над покращенням суспільства, також намагаємося звернути увагу представникам влади на проблеми і недоліки в її діяльності. Однак, Україна сьогодні потребує молитви, допомоги і підтримки, особливо підтримки громадянського суспільства. Вона стоїть сьогодні на фронті боротьби між старою системою поглядів, які лунають до нас ще із неіснуючого Радянського Союзу, і нової надії, які ми плекаємо у християнській Європі. Стара система не зупиниться. Ми стоїмо на землі, на якій Пресвята Богородиця у 1917 році у Фатімі попередила: якщо не довіримося її Непорочному Серцю,  то Росія поширить свої помилки на цілий світ. На порозі 2017 року – століття від того попередження – ми стоїмо перед вибором: чи візьмемо до серця слова Діви Марії і будемо уважати на небезпеки, які походять від старої комуністично-олігархічної системи, тоді війна не прийде до наших домівок; якщо ні – то так звана гібридна війна – не зупиниться на кордоні нашої країни, а прийде до кожної домівки в Європі.

Дякуємо за Вашу підтримку, просимо поширювати правдиву інформацію про цю війну, а особливо просимо Вас молитися за Україну, за  навернення Росії і перемогу над злими силами, які хочуть знищити не тільки Україну в центрі Європи, але і цілу Європу.

Повідомила Леся Луць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.