27-29 січня 2017 року  відбулися реколекції для лікарів АЛК, які не змогли бути на реколекціях в грудні 2016 р. в Зарваниці.

Січневі реколекції також проводив духовний асистент АЛК отець Корнилій Яремак в монастирі Святої Родини в Гошеві на тему ” Боже Царство вже близько”.

Під час реколекцій лікарі слухали про релігію, її смисл, причину і мету.  Все має свою причину і свою мету, чому все упорядковано? Людина розуміє, що вона не живе сама собою, хтось світом управляє, той, хто управляє є невидимий. Який є Бог ми не знаємо, про Бога ми можемо зробити висновок на своєму досвіді. Світом управляє Бог через людський досвід.

Бог – це Бог історії, без пізнання  історії неможливо пізнати Бога.  Який смисл всього того початку? Для чого Бог сотворив світ?

Про це отець говорив впродовж реколекцій, а також всі слухали Святе Письмо, відповіді на ці питання, обговорювали, осмислювали і зрозуміли, що все   почуте і осмислене треба нести в своє буденне життя,  на свої місця праці, в родини.

Під час реколекцій, які відбувалися в монастирі Святої Родини, лікарі відвідали також  василіянський монастир Преображення Господнього на Ясній Горі в Гошеві, монастирський храм, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої, завдяки якій Ясна Гора стала відомим паломницьким місцем в Україні. Історія чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві сягає в далеке минуле, а саме бере свій початок від  1704 – 1705 рр., коли шляхтич Андрій Шугай перебував у м.Олаві (Польща) і купив там дві копії чудотворної ікони Ченстоховської Матері Божої. Одну копію він подарував своякові Журавлевичу, а другу залишив у себе. Одного разу, коли горів дім Шугаїв, згоріло все, окрім ікони та стіни , на якій вона висіла. Далі ікона потрапила в родину шляхтича Миколи Марковича Гошовського. І тут також сталося чудо – ікона засяяла неземним світлом, з очей Матері Божої капали сльози. Про побачене очевидці склали свідчення перед Львівським єпископом Атанасієм Шептицьким, який після детального розгляду справи своєю грамотою від 11 липня 1737 р. визнав ікону чудотворною і наказав Гошовському перенести її в монастирську церкву оо.Василіян, що на Ясній Горі в Гошеві. 5 серпня 1737 р. ікону урочисто перенесено. Тільки до кін.ХУІІІ ст. у літописі монастиря вже було зафіксовано 117 чудес через заступництво Божої Матері в Гошеві.  1 червня 1950 р. ікону конфіскували співробітники Станіславського УМДБ. Від того часу немає відомостей про перебування оригіналу чудотворної ікони.

Тепер маємо першу копію, датовану кінцем ХІХ ст. Віднайшов цю ікону і передав 12 липня 2001 р. оо.Василіянам в м. Івано-Франківську добродій п.Володимир. Урочисте перенесення ікони на Ясну Гору відбулося в Празник Покрову Пресвятої Богородиці 14 жовтня 2001 р.Б.  Божа Мати в Гошеві й надалі продовжує роздавати щедрі Боді ласки. Підтвердженням  цього є численні зцілення та вислухані молитви, а як видимий знак чудотворності на радість усього Божого люду – золоті корони та шати для Божої Матеоі в Гошеві, які поблагословив Святіший Вселенський Архієрей Бенедикт ХYІ, Папа Римський, 1 липня 2009 р.Б. Урочиста коронація ікони Матері Божої, що в Гошеві, відбулася в Празник Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня 2009р.Б.

Кожен з нас, хто відвідав Ясну Гору, поклонився і помолився Пресвятій Богородиці – нашій Небесній Заступниці в чудотворній іконі, ніколи не зможе забути той мир і радість, які подарувала нам Божа Мати.

Повертаючись з реколекцій  монастирів Святої Родини  та Ясної Гори в Гошеві, де ми молились, глибше пізнавали Святе Письмо, роздумували над ним, несли до своїх родин та близьких прекрасні згадки та хвилини душевного піднесення про відвідини цих чудових святих місць. За ці два дні ми глибше пізнали Слово Боже, яке допоможе кожному знайти відповіді на споконвічні важливі питання про смисл, мету і цілі нашого життя і діяльності.

Повідомила Леся Луць

0129170918a 0129170925a img_1955

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.