Відданість Пресвятому Серцю Ісуса за самою своєю природою — це поклоніння любові, якою Бог у Христі полюбив нас, і, в той же час, прояв нашої любові, якою ми пов’язані з Богом і з іншими людьми» (Пій XII)

Любов — це серце християнства, увесь його зміст і закон. Не йдеться про любову сенсі швидкоплинного захоплення або сексуального потягу (два помилкові визначення нашої заплутаної культури), а радше про жертовну самовіддачу. За своєю суттю любов віддає життя заради іншого.

1. Присвячення

У посередництві Пресвятого Серця Ісуса ми розуміємо глибину жертовної любові Бога до нас. Ісус повністю віддав нам себе на Хресті, щоб довести свою любов до нас. Він продовжує робити це кожного дня уПресвятий Жертві під час кожної Меси. Коли ми приймаємо Причастя, приймаємо саме Серце Христа. Так. Ісус дає нам своє Серце знову і знову. Єдина розумна відповідь на цей акт — віддання наших сердецьЙому навзаєм. Прекрасний спосіб реалізувати це —присвятити себе Пресвятому Серцю Ісуса.

2. Визнати Христа Господом свого життя

Важливий аспект відданості Пресвятому Серцю — це визнання й усвідомлення авторитету Ісуса Христа в усіх сферах нашого життя. Ісус — направду Цар: Цар Церкви, наших сімей і суспільства загалом. Традиція зведення на престол Пресвятого Серця — найкращий шлях визнання царювання Христа. Під час такого обряду іконаПресвятого Серця встановлюєтьсяу будинку на почесному місці, нагадуючи нам, що Ісус — наш Господь, якого ми прагнемо любити і Йому всім серцем.

3. Відпокутування

Ім’я Ісуса часто зневажається в засобах масової інформації, літературі та повсякденному спілкуванні. Щоразуяк це відбувається, Серце Христа знову зазнає ран через відмову від Нього власних створінь. Один зі способів, як ми можемо показати любов до Пресвятого Серця, — це акти відшкодування за злодіяння, заподіяні Ісусові.

4. Перші п’ятниці

Коли наш Господь об’явився св. Маргариті Марії Алакок і відкрив важливість ушанування Пресвятого Серця. Він просив про участь у Святій Месі,сповідь і прийняття Причастя у першу п’ятницю дев’ять місяців поспіль. Ця відданість важлива,адже ми споминаємо страждання і смерть Господа нашого, яких Він зазнав у п’ятницю. Ця дев’ятниця нагадує нам про любов Ісуса до нас і прищеплює бажання наслідувати Його жертовну любов. Звісно, ми всі зайняті, і деколи справді легко забути про вшанування Ісуса у першу п’ятницю місяця. Але з цим можна дати собі раду, зробивши нагадування про подію в телефоні.

5. Молитва

Молитва — це дихання нашого духовного життя; головним чином завдяки їй ми зростаємо в любові до Бога і ближнього. Часте звертання до Пресвятого Серця — найкраща форма молитви, адже так ми взиваємо до любові й милосердя Ісуса. Молитва до Пресвятого Серця може бути довгою (дев’ятниця або літанія) або ж простою і спонтанною: «Пресвяте Серце Ісуса, помилуй нас».

6. Наслідування

Відданість Пресвятому Серцю покликана надихати до Його наслідування. Ми можемо молитися і навіть відзначати перші п’ятниці місяця, але не наслідуючи жертовну любов Ісуса, ми не вшановуємо Його Серце по‑справжньому. Звісно, наслідування починається зі зростання любові до Христа і готовності пожертвувати собою заради Нього. Але, крім того, маємо любити людей, з якими щодня стикаємося, в тім і тих, хто не особливо нам подобається. Це означає любити і прощати наших ворогів і тих, хто переслідує нас. Це означає покласти власне життя за інших.

7. Місіонерська діяльність.

І, нарешті, любити Пресвяте Серце Ісуса означає нести Його любов іншим. Це означає ділитися своєю вірою з тими, хто, можливо, десь занедбав її або ж ніколи не чув про те, що Христос з любов’ю дає нам себе в Євхаристії. Це означає свідчити про те, що Ісус — наш Цар,якому ми жертовно служимо; це означає приймати наші хрести з любов’ю і терпінням.

Висновок Поклоніння Пресвятому Серцю останнім часом не таке популярне, але, попри це, варто з більшим натхненням звертатися до нього, дізнатися більше про його дари і зростати у своїй любові до нього. Тільки тоді, коли ми навчимося наслідувати справжню, безцінну і жертовну любов Пресвятого Серця Господа, ми збагнемо наше людськепокликання.

Джерело: CREDO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.