Які технології вийдуть на ринок наступного року? Як вони вплинуть на лікування пацієнтів і на медицину загалом? Презентуємо вам топ-10 інновацій, що значно перевершують наявні практики, зручніші для користувачів, поліпшують якість медичного обслуговування і мають високий комерційний потенціал.

Перша у світі «штучна підшлункова залоза»

Перша у світі «штучна підшлункова залоза»

З 2016 р. агентство FDA (Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалило першу в світі гібридну систему доправлення інсуліну для пацієнтів з діабетом першого типу.

Комплект обладнання (глюкометр безперервної дії + інсулінова помпа) працює за принципом замкнутої системи і автоматично виконує відразу три функції: вимірює рівень глюкози в крові, розраховує і вводить необхідну кількість інсуліну. Це значно зручніше за традиційний підхід, де кожну операцію треба виконувати окремо. Систему можна назвати гібридною, тому що пацієнт має вручну вводити планований графік харчування і вимагати введення інсуліну.

Система зручна у використанні, мобільна і вміщається у кишеню джинсів. При цьому експериментально доведено, що новинка допомагає стабілізувати рівень цукру в крові: у підлітків – із 7,7% до 7,1%, у дорослих – із 7,3% до 6,8%.

Позитивні результати дослідження призвели до того, що технологію було схвалено FDA раніше очікуваного терміну. Тому вже 2018 р. система вийде на ринок і, безсумнівно, спростить життя людям, які страждають на цукровий діабет. Експерти впевнені, що успіх цієї розробки прискорить появу аналогічного продукту для хворих на діабет другого типу.
Нейромодуляція для лікування обструктивного апное сну

Нейромодуляція для лікування обструктивного апное сну

Традиційний метод лікування апное, СіПАП, має побічні ефекти: небажаний шум, непереносимість тиску, роздратування від маски, клаустрофобія, закладеність носа, сухість у роті й багато іншого. Майже 40% пацієнтів говорять про те, що уві сні вони мимоволі знімають свої маски.

Нейромодуляційна система позбавлена цих недоліків.

Вже зараз у продажу можна знайти імплантат, який стимулює дихальні м’язи під час сну. Така система являє собою датчик дихання і дріт для стимуляції з батареєю. Контролюють її за допомогою дистанційного пульта. Під час сну людини система відстежує її дихання і стимулює язик із горлом, щоб дихальні шляхи залишалися відкритими. Для імплантації пристрою застосовують мініінвазійну хірургію. Клінічні випробування показали значне зниження індексу апное-гіпопное, маркера тяжкості апное уві сні й кисневої десатурації.

Очікується, що нова система нейромодуляції стане основним методом лікування СОАС і допоможе мільйонам людей, що страждають на подібні розлади сну.
Рекордне зниження рівня ЛПНЩ-холестерину

Рекордне зниження рівня ЛПНЩ-холестерину

Надлишок «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності, ЛПНЩ) в організмі зумовлює атеросклероз – утруднення кровообігу через артерії в серці, мозку, нирках і кінцівках. Результати плачевні: стеноз сонної артерії, захворювання периферичних судин, стенокардія, хронічна ниркова недостатність, ішемія серця щорічно забирають безліч життів.

Учені та лікарі десятиліттями борються з підвищенням ЛПНЩ-холестерину. Так, 1986 р. було схвалено перший статин. Ці препарати блокують фермент, який печінка використовує для виробництва холестерину. А нещодавно вчені розробили перші ліки-інгібітор для пацієнтів з генетичною схильністю до підвищення рівня «поганого» холестерину і з непереносимістю статинів.

Дослідження показали рекордне зниження рівня ЛПНЩ – до 75%, причому без якихось серйозних побічних ефектів. Таке лікування на 20% зменшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда й інсульту.
Дистанційне лікування

Дистанційне лікування

Віддалений моніторинг здоров’я і лікування вдома дозволяють оперативно і своєчасно надати допомогу хворому. Таким чином зручно стежити за станом пацієнтів, які нещодавно перенесли операцію, тяжкохворих і немічних людей. Це значно економить час і кошти.

Останні кілька років подібна система дистанційного лікування проходила випробування. Особливу роль тут відіграють мобільні технології, оскільки більшість сучасних людей не випускає смартфона з рук. І насамперед це двобічний відеозв’язок між пацієнтом і лікарем, а також віддалений моніторинг стану організму за допомогою прикріплених пристроїв. Пацієнт будь-коли може зв’язатися з лікарем і отримати експрес-консультацію, а той, зі свого боку, може в онлайн-режимі стежити за життєвими показниками пацієнта і в разі потреби надати своєчасну допомогу.
Вакцинація нового покоління

Вакцинація нового покоління

Недавні спалахи епідемій Еболи та Зіка довели, що ми не можемо дозволити собі роками шукати вакцини від захворювань. Щоб скоротити масштаби подібних епідемій, необхідно прискорити розробку вакцин і спростити їх постачання. Цим і займуться 2018 р. відповідні органи.

За останні роки в світі навчилися швидко розробляти протигрипозні вакцини. Тепер дослідження здійснюють з використанням тютюнових рослин, комах і наночастинок, а не курячих яєць, як раніше. Ці нові методи не тільки економлять час, а й дешевше попередніх.

Щоб спростити транспортування і збільшити термін придатності вакцин, виробники використовують ліофілізацію (сухе заморожування). Це дає змогу доставити більшу кількість вакцин у місця епідемій і продовжити термін їх зберігання.

Статистика показує, що мільйони людей відмовляються від вакцинації лише тому, що не люблять уколи. Тому вчені також розробляють пероральні та інтраназальні вакцини.

Ці нові способи виготовлення, доставки, зберігання і введення вакцин можуть запобігти або принаймні скоротити кількість епідемій і окремих захворювань у світі.
Таргетна терапія раку грудей

Таргетна терапія раку грудей

У наші дні розгорнулася справжня війна з онкологією молочної залози. Основні види лікування – хіміотерапія, гормональна терапія, радіація – вельми ефективні, проте мають і недоліки. Тому лікарі й пацієнти давно мріяли про таргетну терапію. Уже кілька років існують препарати з класу інгібіторів для лікування лейкемії, раку передміхурової залози і яєчників. У 2018 р. таким чином почнуть лікувати й рак молочної залози.

Тепер у BRCA1/BRCA2-позитивних людей (які мають генетичну схильність до раку яєчників і грудної залози) з’явилася надія. Білки BRCA1/BRCA2 експресуються з відповідних генів BRCA1/BRCA2 у тканинах молочних залоз та інших органів, де вони допомагають усувати пошкодження ДНК або знищувати клітини, в яких репарація ДНК неможлива. Хіміотерапія часто пошкоджує «ракову» ДНК, проте гени BRCA можуть відновити хромосоми за допомогою полі(АДФ-рибоза)-полімераз (PARP). Дослідження 2017 р. показали, що у пацієнтів з раком молочної залози, які приймали інгібітор PARP, наставала ремісія на сім місяців; коли ж застосовували тільки хіміотерапію, ремісія тривала лише чотири місяці. Це вселяє надію, що незабаром лікування раку вийде на новий рівень.

Зростання ракових клітин у молочній залозі пов’язане з надлишком протеїну HER2. Онкологія такого типу часто не піддається традиційним методам лікування. Але завдяки таргетній терапії досягнуто позитивних результатів, особливо в поєднанні з хіміотерапією. Одне дослідження показало довгострокові ремісії у кількох пацієнтів, які пройшли комбіноване лікування.

Добрі новини є і для пацієнток з ER-позитивним/HER2-негативним раком грудей. У 2018 р. на ринку з’являться три нових інгібітори саме для цього типу онкології. Експерти вважають, що всі ці досягнення в галузі молекулярно-прицільного лікування раку допоможуть у майбутньому повністю відмовитися від хіміотерапії.

Охолодження проти випадіння волосся після хіміотерапії
DigniCap.com

Охолодження проти випадіння волосся після хіміотерапії

Людям з онкологічними захворюваннями доводиться через багато пройти. Одне з неприємних наслідків хіміотерапії, особливо для жінок, – утрата волосся. У США з’явилася нова технологія, що допомагає боротися із цією проблемою.

Система охолодження скальпа виявилася ефективною для жінок, які проходять ад’ювантну чи неоад’ювантну хіміотерапію на ранній стадії раку молочної залози. Для експерименту було використано шоломи з охолоджувальною рідиною всередині. Експерти вважають, що спричинені холодом шкірна вазоконстрикція і зниження біохімічної активності допомагають зменшити сприйнятливість волосяних фолікулів до пошкодження.

Під час дослідження жінки носили охолоджувальний шолом за 30 хв до, під час і 90 хв після хіміотерапії. Проміжні результати показали, що у 50,5% пацієнток волосся не випало. Тоді як без використання шолома волосся випадає у 100% хворих.

Система охолодження скальпа підходить не всім і поєднується тільки з деякими видами хіміотерапії. Однак у травні 2017 р. вона була схвалена FDA.
Централізований моніторинг стану пацієнтів

Централізований моніторинг стану пацієнтів

Дослідження Американської асоціації серця показало, що 44% випадків серцевих нападів у стаціонарних умовах виявляють невчасно. Отже, майже половина пацієнтів не отримує своєчасну допомогу.

Централізований моніторинг допоможе врятувати життя мільйонам людей із серцевими нападами. У рамках дослідження було використано сучасне обладнання, зокрема, датчики й камери високої чіткості для контролю артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, серцевого ритму, дихання, пульсоксиметрії тощо. Виявивши небезпечні ознаки, система подає сигнал. За перші 13 місяців випробувань, у яких брало участь 100 000 пацієнтів, система виявила і подала сигнал у 79% випадків серцевих нападів.

Після цих досліджень програму вдосконалили, і це дало змогу подвоїти кількість контрольованих пацієнтів на одного фахівця, поліпшити клінічні результати і скоротити час реагування.

Експерти прогнозують, що 2018 р. систему, названу «всевидющим оком», запровадить багато лікарень по всьому світу, і таким чином буде врятовано життя мільйонам людей.
Експрес-відновлення після операції

Експрес-відновлення після операції

Процедура підготовки до операції та післяопераційний період упродовж десятиліть залишаються незмінними: відмова від їжі до, використання знеболювальних і постільний режим після. Ці рекомендації вважалися найкращим способом уникнути ускладнень.

Та кілька медичних центрів узялися розробляти програму прискореного відновлення після операції (ПВПО). Суть методики така: обмежити кількість опіоїдів (замість них призначають альтернативні ліки, застосовують мультимодальну анальгезію), пацієнту рекомендують післяопераційний план харчування і фізичних навантажень. Недавні дослідження та експерименти показали, що ПВПО знижує рівень ускладнень і сприяє швидкому відновленню після операції. Пацієнти краще себе почувають, у них швидше минають такі симптоми, як нудота, атрофія м’язів, рідше буває інфікування і вони швидше виписуються з лікарні додому.

Інше дослідження за участю 9 000 пацієнтів довело, що рівень ускладнень після операції скоротився на третину, причому кількість використаних опіоїдів була на 21% менше, ніж зазвичай. Ще одне дослідження, про яке повідомлялося в журналі Американської медичної асоціації, показало зниження смертності у хворих з резекцією колоректальної ділянки. В разі використання ПВПО пацієнти зазвичай повертаються додому протягом 2-3 днів після операції.

У 2017 р. в США хірургічні організації та великі системи охорони здоров’я почали співпрацювати для залучення фінансування і навчання лікарень, які бажають запровадити нову систему в більших масштабах.
Генна терапія проти спадкових захворювань сітківки

Генна терапія проти спадкових захворювань сітківки

У 2018 р. FDA має схвалити використання генної терапії.

Наразі не існує ефективних методів лікування спадкових захворювань сітківки, що призводять до втрати зору. Приклад такої патології – деякі форми пігментного ретиніту. Найчастіше ця хвороба вражає дорослих. Відбувається збій, через який клітини фоторецептора починають умирати, що призводить до нічної сліпоти й зменшення радіуса поля зору. Згодом настає абсолютна сліпота.

Для розв’язання цієї проблеми вчені й лікарі сподіваються використовувати віруси або вектори для доставки до потрібних клітин необхідних генів. Зокрема, має бути схвалено застосування рекомбінантного вектора AAV2, що кодує функціональну копію гена RPE65.

У 2017 р. FDA присвоїло генній терапії RPE65 статус ліків для рідкісних захворювань, а в жовтні група консультантів з охорони здоров’я США рекомендувала схвалити ці інноваційні підходи.

259 Replies to “10 інновацій у медицині, які будуть доступні в 2018 році

 1. Unquestionably imagine that which you said. Your favourite
  reason appeared to be at the web the simplest thing to
  have in mind of. I say to you, I certainly get annoyed
  even as other people consider concerns that they
  plainly don’t recognize about. You controlled to hit the nail upon the highest and defined out
  the entire thing without having side-effects , folks could
  take a signal. Will probably be again to get more.

  Thank you

 2. I do agree with all the concepts you’ve offered to your post.
  They’re really convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts
  are very brief for novices. May just you please prolong them a bit from subsequent
  time? Thanks for the post.

 3. Hello, i feel that i saw you visited my weblog thus i
  got here to go back the favor?.I am attempting to
  in finding issues to enhance my web site!I assume its good enough to use a
  few of your ideas!!

 4. Whats up very cool web site!! Man .. Excellent .. Superb ..
  I’ll bookmark your blog and take the feeds also? I am satisfied to seek out a lot
  of helpful information right here in the publish, we
  need work out more strategies on this regard, thank you for sharing.
  . . . . .

 5. My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of
  the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a number
  of websites for about a year and am concerned about switching to
  another platform. I have heard good things about
  blogengine.net. Is there a way I can import all
  my wordpress content into it? Any help would be greatly appreciated!

 6. Admiring the time and effort you put into your site and detailed information you present.
  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed information. Great read!

  I’ve saved your site and I’m including your
  RSS feeds to my Google account.

 7. Hi! Quick question that’s totally off topic. Do you know how
  to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this problem.

  If you have any suggestions, please share. Appreciate it!

 8. This is really attention-grabbing, You’re a very professional blogger.

  I’ve joined your feed and sit up for seeking more of your fantastic post.
  Additionally, I have shared your site in my social networks!

 9. I was recommended this blog through my cousin. I am now not sure whether or
  not this submit is written by means of him as nobody else recognise such particular approximately
  my difficulty. You are amazing! Thanks!

 10. I’m gone to say to my little brother, that he should
  also visit this web site on regular basis to obtain updated
  from hottest gossip.

 11. I believe this is among the such a lot vital info for me.
  And i’m satisfied reading your article. However wanna observation on few general issues, The website taste is great, the articles is truly excellent :D.

  Good task, cheers.

 12. I hardly leave a response, however I looked at a great deal of comments on 10 інновацій у
  медицині, які будуть доступні в 2018 році – Асоціація Лікарів Католиків.
  I actually do have a couple of questions for you
  if it’s okay. Is it simply me or does it seem like a few of these responses appear like they
  are coming from brain dead visitors? 😛 And, if you are writing
  at additional online social sites, I’d like to keep up with you.

  Would you list of all of your shared pages like your linkedin profile, Facebook
  page or twitter feed?

 13. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring
  on other sites? I have a blog based upon on the same subjects you
  discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my subscribers would value your
  work. If you are even remotely interested, feel free to
  send me an e mail.

 14. That is really attention-grabbing, You are an overly
  professional blogger. I’ve joined your rss feed and stay up for in the
  hunt for more of your excellent post. Additionally, I’ve shared your web site in my social
  networks

 15. I don’t even know how I ended up here, but I
  thought this post was good. I don’t know who you
  are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already 😉
  Cheers!

 16. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that’s both equally educative and interesting, and without a doubt, you have hit the nail on the
  head. The problem is something which too few folks are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy I stumbled across this during my hunt
  for something regarding this.

 17. Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog site?
  The account helped me a applicable deal. I had
  been tiny bit acquainted of this your broadcast offered vivid transparent concept

 18. Hey there! I know this is kind of off topic but I was wondering
  which blog platform are you using for this website? I’m getting fed
  up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good
  platform.

 19. Hey There. I found your blog the usage of msn. This is a very smartly written article.
  I’ll make sure to bookmark it and come back to learn extra of your useful info.
  Thank you for the post. I’ll definitely return.

 20. Howdy! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d
  ask. Would you be interested in exchanging links or
  maybe guest authoring a blog article or vice-versa?
  My site addresses a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other.
  If you happen to be interested feel free to shoot me
  an e-mail. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

 21. I am curious to find out what blog platform you are utilizing?
  I’m experiencing some minor security problems with my latest blog and I would like to find something more secure.
  Do you have any recommendations?

 22. Hi there! This post could not be written any better! Reading through
  this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this post to him.
  Fairly certain he will have a good read. Thank
  you for sharing!

 23. Hmm it appears like your blog ate my first comment (it
  was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say,
  I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing.

  Do you have any helpful hints for first-time blog writers?

  I’d definitely appreciate it.

 24. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if
  you are not already 😉 Cheers!

 25. I’ll right away grab your rss as I can not to find your email
  subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any?
  Kindly permit me recognize in order that I may subscribe.
  Thanks.

 26. I loved as much as you’ll receive carried out right here.

  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering
  the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot
  often inside case you shield this hike.

 27. I was wondering if you ever thought of changing the page
  layout of your blog? Its very well written; I love what youve got
  to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1
  or two pictures. Maybe you could space it out better?

 28. I actually wanted to compose a small remark
  in order to thank you for these splendid tactics you are writing on this site.
  My long internet lookup has finally been rewarded with excellent concept to talk
  about with my visitors. I ‘d tell you that most of us site visitors actually
  are undoubtedly endowed to be in a fine community with
  very many lovely individuals with useful opinions. I feel rather blessed
  to have encountered your entire site and look forward to many more pleasurable minutes reading
  here. Thank you once more for everything.

 29. Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but,
  I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some
  ideas for your blog you might be interested in hearing.

  Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.

 30. Hi there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it’s truly informative. I am gonna watch out for brussels.
  I will be grateful if you continue this in future.

  Lots of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 31. I like what you guys are up too. Such intelligent
  work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to
  my blogroll. I think it’ll improve the value of my web site :).

 32. I needed to thank you for this wonderful read!!
  I definitely loved every little bit of it. I have
  you book marked to look at new stuff you post…

 33. I was just looking for this information for a while.
  After 6 hours of continuous Googleing, finally I got
  it in your website. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative sites
  in top of the list. Normally the top websites are full of garbage.

 34. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting
  videos to your site when you could be giving us something enlightening to
  read?

 35. I am also writing to make you understand what a excellent
  encounter our princess obtained reading the blog.
  She learned such a lot of pieces, most notably what it is like to have
  an amazing helping mindset to let other folks effortlessly gain knowledge of some problematic topics.
  You really exceeded visitors’ expectations.
  I appreciate you for providing those interesting, trustworthy, explanatory not
  to mention easy tips about that topic to Jane.

 36. Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
  it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, excellent blog!

 37. Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I’m impressed!
  Extremely helpful information specifically the
  ultimate phase 🙂 I take care of such information much.
  I was seeking this certain info for a long time. Thanks and good luck.

 38. Wonderful web site. Lots of useful information here.
  I’m sending it to some pals ans additionally sharing in delicious.
  And certainly, thanks for your effort!

 39. My brother suggested I would possibly like this website.
  He was once entirely right. This post actually made my day.
  You can not believe just how so much time I had spent for this information!
  Thanks!

 40. Greetings! I know this is kinda off topic however I’d
  figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog post or vice-versa?
  My site covers a lot of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 41. Hello! I know this is kinda off topic but I’d figured
  I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog post
  or vice-versa? My website covers a lot of the same topics
  as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you might be interested feel free to send me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

  quest bars http://tinyurl.com/49u8p8w7 quest bars

 42. Сповіщення: Google
 43. Сповіщення: GOLF CARTS FOR SALE
 44. Сповіщення: Macbook air akku reparatur zürich
 45. Сповіщення: Masai Mara safari Kenya 
 46. Сповіщення: Livestock for sale
 47. Сповіщення: Mac akku service meilen
 48. Сповіщення: jinja river rafting
 49. Сповіщення: best sex toys
 50. Сповіщення: shipping containers for sale
 51. Сповіщення: Serengeti safari tour
 52. Сповіщення: ارقام بنات
 53. Сповіщення: aromatherapy
 54. Сповіщення: Izrada web sajta Crna Gora
 55. Сповіщення: myloweslife com
 56. Сповіщення: Buy Morphine 60mg online
 57. Сповіщення: VANILLA BEAN STRAIN
 58. Сповіщення: pdx1 12 defender
 59. Сповіщення: kimber k6s for sale
 60. Сповіщення: sig p938 for sale
 61. Сповіщення: taurus 92fs stainless
 62. Сповіщення: princess bride slot machine
 63. Сповіщення: mossberg 500a for sale
 64. Сповіщення: stiiizy battery buy
 65. Сповіщення: buy pentobarbital
 66. Сповіщення: magic mushrooms
 67. Сповіщення: magic mushrooms
 68. Сповіщення: weed for sale online
 69. Сповіщення: background check service
 70. Сповіщення: juul mint
 71. Сповіщення: beretta 92 compact
 72. Сповіщення: arabian sand boa
 73. Сповіщення: cockatoo for sale
 74. Сповіщення: m&p subcompact
 75. Сповіщення: blue recliner
 76. Сповіщення: Buy weed from Florida
 77. Сповіщення: sugar gliders for sale
 78. Сповіщення: Murchison falls safari tour
 79. Сповіщення: gigabyte d33006
 80. Сповіщення: best dumbells
 81. I do not even know the way I finished up right here, but I thought this submit
  was great. I don’t realize who you might be but
  definitely you are going to a well-known blogger in the
  event you are not already. Cheers!

 82. Сповіщення: شركة تسويق
 83. Сповіщення: Beretta 92fs 
 84. Сповіщення: G34 COMPETITION | 9X19MM
 85. Сповіщення: learning stocks
 86. Сповіщення: where to buy pills online
 87. Сповіщення: RissMiner
 88. Сповіщення: Buy Guns Online at Sig Sauer
 89. Сповіщення: The Barclay School
 90. Сповіщення: dizziness
 91. Сповіщення: bitcoin
 92. Сповіщення: samantha lewes
 93. Сповіщення: Uganda Tours
 94. Сповіщення: Uganda safari
 95. Сповіщення: beretta pistols
 96. Сповіщення: savage grow reviews
 97. Сповіщення: raw garden extract
 98. Сповіщення: buy sig sauer guns online
 99. Сповіщення: best masturbator
 100. Сповіщення: heryerimi sikin benim
 101. Сповіщення: strokers
 102. Сповіщення: Buy Ayahuasca
 103. Сповіщення: pioneer arms ak-47
 104. Сповіщення: Seiko Alpinist
 105. Сповіщення: dank vape carts for sale
 106. Сповіщення: raw garden cartridges
 107. Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same results.

 108. Сповіщення: MURANG'A UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
 109. Сповіщення: happyLuke
 110. Сповіщення: buy juul online
 111. Сповіщення: best testosterone booster
 112. Сповіщення: Car rentals Montenegro
 113. Сповіщення: Buy Vyvanse Online UK
 114. Сповіщення: buy youtube subscribers
 115. Сповіщення: Mining Rigs
 116. Сповіщення: Buy Chem-Dawg (500mg) Online
 117. Сповіщення: CableFreeTV Tech News
 118. Сповіщення: Uganda Gorilla Trekking Budget
 119. Сповіщення: Artvin Gazette
 120. Сповіщення: https://happyruck.com
 121. Сповіщення: https://happyruck.com
 122. Сповіщення: virtual card buy with bitcoin
 123. Сповіщення: cryptocurrency virtual card
 124. Сповіщення: how many letters in russian alphabet
 125. Сповіщення: Buy Hennessy X.O Online
 126. Сповіщення: skywalker og brass knuckles
 127. Сповіщення: counterfeit banknotes for sale
 128. Сповіщення: affiliate millionaire club
 129. Сповіщення: ruger firearms for sale
 130. Сповіщення: e-cigs for sale australia
 131. Сповіщення: best solar generators for home
 132. Сповіщення: solar panel kits 2021
 133. Сповіщення: japan with sue perkins
 134. Сповіщення: B Financials
 135. Сповіщення: wild horses
 136. Сповіщення: how to enjoy pleasure kits
 137. Сповіщення: luxury vibrator
 138. Сповіщення: walther ppk in 9mm
 139. Сповіщення: Magic Mushroom Spores
 140. Сповіщення: browning citori field grade 20 gauge
 141. Сповіщення: Daily CBD
 142. Сповіщення: beretta 92 compact
 143. Сповіщення: buy real driver license
 144. Сповіщення: Uganda Safaris Tours
 145. Сповіщення: pentobarbital for sale
 146. Сповіщення: where to buy gamma butyrolactone
 147. Сповіщення: buy ecigarettes online
 148. Сповіщення: kimber guns for sale
 149. Сповіщення: ecigarettes
 150. Сповіщення: THC Oil for Sale
 151. Сповіщення: tinder gay dating
 152. Сповіщення: henry lever 45/70
 153. Сповіщення: taurus judge public defender
 154. When I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments
  are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the exact same
  comment. Is there an easy method you are able to remove me from
  that service? Kudos!

 155. Сповіщення: stiiizy cartridge
 156. Сповіщення: peyote growing kit
 157. of course like your web-site but you need to test the spelling on quite a few of your posts.

  A number of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the truth however I’ll definitely come again again.

 158. Сповіщення: takeout food
 159. Сповіщення: sig sauer guns for sale UK
 160. Сповіщення: Best Guns For Sale
 161. Сповіщення: uca.com.vn
 162. Сповіщення: tubdy free mp3
 163. Сповіщення: buy psychedelics mushrooms florida
 164. Сповіщення: buy gbl online australia
 165. Сповіщення: buy gbl online australia
 166. Сповіщення: DMT AYAHUASCA FOR SALE
 167. Сповіщення: Buy Xanax pills Online
 168. Сповіщення: best paint sprayers
 169. Hola! I’ve been reading your weblog for a long time now and finally got the courage to go ahead and give
  you a shout out from New Caney Tx! Just wanted to tell you keep up
  the good job!

 170. Сповіщення: cigars for sale UK
 171. Сповіщення: friendly farms
 172. Сповіщення: Android apps development
 173. Сповіщення: ruger mark iv lite purple
 174. Сповіщення: sex education
 175. Сповіщення: vibrator
 176. Сповіщення: huge dildo
 177. Сповіщення: university
 178. Сповіщення: Dirt Bikes
 179. Сповіщення: sex toys for men
 180. Сповіщення: clit vibrator review
 181. Сповіщення: beretta apx compact for sale
 182. Сповіщення: Krt disposable vape
 183. Сповіщення: krt vape cartridges
 184. Сповіщення: bitcoin mining equipment for sale
 185. Сповіщення: vape carts
 186. Сповіщення: Buy Vyvanse 70mg online
 187. Сповіщення: Colt Python
 188. Сповіщення: Mt Kilimanjaro hike
 189. Сповіщення: litecoin wallet
 190. Сповіщення: USD to cryptocurrency

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.