10 лютого у Львові в медико-генетичному центрі  (МГЦ) ДУ “Інститут спадкової патології”  АМН України відбулася цікава зустріч лікарів Асоціації лікарів-католиків (АЛК) з доктором медицини Антуном Лісецем з Хорватії, який перебував в Україні ( у Луцьку і у Львові) на запрошення отців-василіян Терентія Цапчука та   Корнилія Яремака.

Професор Лісец прочитав лекцію для лікарів  та студентів 5 курсу  НМУ ім Данила Галицького, запрошених завідувачем МГЦ, к.м.н. Надією Гельнер. Тема лекції “Медико-етичні проблеми медицини в Європі і, зокрема, в Україні”.           

Доктор Антун Лісец приїзджає в Україну з 1992 р., бо дуже любить її і український народ, цікавиться його життям , проблемами, хоче допомогти в більш глибокому пізнанні  біоетичних питань, які ставить перед нами сучасне життя, особливо в час війни, коли смертність в Україні  переважає народжуваність вдвоє. Професор в своїй лекції охарактеризував і порівняв як соціальні, так і моральні проблеми в Європі і в Україні.

Детально зупинився над методами контрацепції, її вплив на подальше здоров’я молодих людей та наслідки “контрацептивних” засобів (захворюваність статевої сфери, неплідність, зростання раку молочної залози у жінок та ін.).

Також акцентував увагу слухачів на вченні Вселенської  Церкви, яка є учителькою віри і моралі, вчить нерозривності зв’язку, що існує  між подружнім актом,  зачаттям, під час якого Бог дає новій людині душу. Вбивство зачатої ненародженої дитини під час аборту є смертним гріхом, але й контрацептиви, стерилізація, штучне запліднення – це теж гріх, чому (?) детально відповів і на ці питання.

Зустріч тривала 2 год., була цікавою, змістовною  і актуальною, дала для молоді багато розуміння і відповіді на їх запитання.

Лікарі АЛК запросили професора  на зустрічі   для глибшого пізнання біоетичних питань з молоддю в більш широкі аудиторії (НМУ ім. Д. Галицького, НДУ ім. Ів. Франка,  НУ “Львівська політехніка”). Зустрічі плануються в квітні- травні ц.р..

Повідомила Леся Луць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.