Фармацевтичний препарат французької компанії Sanofi для лікування епілепсії та біполярних розладів, який застосовувався пацієнтками під час вагітності, привів до того, що до 4100 дітей народилися з серйозними вродженими дефектами. Така офіційна заява була зроблена Агентством національної безпеки лікарських засобів і товарів медичного призначення Франції (ANSM) у четвер, 20 квітня 2017 року.
Протягом 50 років (1967-2016 рр.) Народилося від 2150 до 4100 дітей з наявністю принаймні одного серйозного вродженого розлади. У кожному разі під час вагітності майбутньої матері призначали препарат з вмістом вальпроату. Вальпроат, який почав застосовуватися у Франції з 1967 року, проводиться фармацевтичною компанією Sanofi під брендами Depakine для лікування епілепсії, Depakote і Depamide для терапії в області біполярних розладів.
Дослідження показало, що ризик серйозних вроджених дефектів плоду був в 4 рази вище, ніж в середньому у населення, якщо вагітна пацієнтка приймала вальпроат для лікування епілепсії, і в два рази вище при біполярному розладі.
“Кількість, що обчислюється 3000 важких пороків розвитку, дуже велика”, – сказав в інтерв’ю інформаційному агентству AFP Махмуд Зурейк, науковий директор ANSM і співавтор звіту.
Прес-секретар Sanofi заявив: “Ми знаємо про болючі ситуаціях, з якими стикаються сім’ї, чиї діти мають проблеми, які можуть бути пов’язані з лікуванням протиепілептичнимипрепаратами їх матерями під час вагітності”. Sanofi заявляє, що в період з 2011 по 2015 рік компанія інформувала медичних працівників і пацієнтів про те, що препарат не можна використовувати під час вагітності через ризик розвитку вад плоду.
ANSM опублікує дослідження про неврологічних наслідки застосування вальпроату в другій половині 2017 року.

Джерело: http://pharma.net.ua/news/world/17430-zajavlenie-francuzskih-vlastej-lekarstvo-farmkompanii-sanofi-vyzvalo-vrozhdennye-defekty-u-tysjach-detej#

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.