19-21 жовтня 2017 року у Львові відбулися урочистості та науково-медична конференція з нагоди 150-ї річниці заснування Львівського лікарського товариства, яке внесло значний вклад у розвиток та історію польської та української медицини.
Українське лікарське товариство (УЛТ) та Асоціація польських лікарів у Львові, багато в чому, є послідовниками славного Львівського лікарського товариства, тому організували 19-21 жовтня ц.р., з цієї нагоди, святкування та Міжнародну медичну наукову конференцію. На урочистості прибуло понад 300 лікарів з Польщі, це науковці медичних університетів та представники польських медичних осередків, також науковці медичних університетів і лікарі України, що входять у Польську медичну та Світову федерацію українських лікарських товариств.
Урочистості розпочалися зі Святої літургії в гарнізонному храмі св.Петра і Павла, яку відслужив медичний капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Сергій Білоконь. Святкова Літургія відбулася також в Архикафедральній Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії.
Після святих літургій польські та українські лікарі зі священиками відвідали пам’ятник розстріляним нацистами в 1941 р. професорам та науковцям на Вулецьких пагорбах, поклали квіти. Далі відбулося спільне покладання квітів на Личаківському цвинтарі: польському військовому меморіалі, меморіалах воїнам Української Галицької Армії, загиблим героям АТО, а також на могилах видатних науковців, лікарів, засновників Львівського лікарського товариства: Людвіга Рідігера, Б.Овчарського, Мар’яна Панчишина, Josef Molendzinski, Armatus Hipolit, Mossing Kazimiezz та інш.. 
Урочисте відкриття наукової конференції та пленарне засідання ” Історія Львівського лікарського товариства” розпочалися у Львівському національному медичному університеті ім. Д.Галицького. З доповідями виступили польські лікарі з Варшави, Вроцлава, Ольштина, Познані, Лодзі, а також зі Львова: О.Стадник, О.Дуда, В. Семенів, Л.Гоцко-Ней та інш..
Виступи були дуже цікаві і змістовні. Наступні два дні конференції – це секційні засідання.
20 10 : “Кардіологія, кардіохірургія”, “Трансплантологія”, “Радіологія”, “Сучасна онкологія – виклики ХХІ століття”, “Торакохірургія і пульмонологія”, “Бойова травма та токсичні ураження”, “Торакальна хірургія”.
Панельна дискусія “Міжнародний досвід лікарського самоврядування та реформи охорони здоров’я”.
21.10: “Історія Львівського лікарського товариства”, “Хірургія,трансплантологія”, ” Торакохірургія”.
Між сесійними засіданнями, під час перерв на каву, обід чи вечерю відбувалися знайомства, цікаві дискусії, обговорення актуальних питань медицини та охорони здоров’я, налагоджувались зв’язки з представниками медичних університетів і шпиталів Польщі та України.
А ввечері 20 жовтня відбулося святкування з нагоди ювілею 150-річчя Львіського лікарського товариства у Львівській національній опері ім.Соломії Крушельницької, яке завершилося чудовою оперою “Дон Паскуалє”.
21жовтня завершились урочистості та закриття конференції в Міській Ратуші Львова, в сесійній залі, де була відкрита пам’ятна таблиця, яка вказує, що 2 грудня 1867 року в цій залі засновано Товариство Галицьких Лікарів, тепер – Львівське Лікарське Товариство. 
В підсумку – цей ювілей, – велика подія для Лікарського товариства України. В науковій конференції прийняло участь більше 70 доповідачів з України, з них – 32 професори, приблизно стільки ж – з Польщі, були доповідачі також з Грузії, Франції і Швеції. Доповіді були на високому професійному і науковому рівні, актуальні для сучасної медицини.

1 2 3 4 5 7 6 8 9 10 14 13 12 11 15 19 18 17 20 21 24 25 26
Підготувала Леся Луць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.