Кабінет Міністрів України ухвалив низку постанов, які закладають засади реформування системи охорони здоров’я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою.

Зокрема, затверджено 2 концепції – реформи фінансування системи охорони здоров’я та розвитку системи громадського здоров’я, – ухвалено постанову щодо утворення госпітальних округів, затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, постанову, що спрощує лікарням процес формування кошторисів, а також 2 постанови, якими з резерву та шляхом перерозподілу на поточний рік додатково виділено понад 867 млн грн.

Одним з ключових документів, який дає старт медичній реформі, є концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я України. Вона закріплює модель національного солідарного медичного страхування з 100% покриттям громадян. Згідно з концепцією, збори страхових внесків здійснюватимуться через загальну системи оподаткування та збиратимуться у державному бюджеті. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив’язані до розміру її індивідуальних внесків. Регулюватиме стосунки між лікарем та пацієнтом створений єдиний національний замовник, який плануватиме та закуповуватиме медичні послуги для громадян, напряму контрактуватиме медичні заклади, оцінюватиме та контролюватиме якість послуг, підтримуватиме електронну систему збору та обміну медичною інформацією тощо. Держава впроваджує поняття гарантованого пакету медичної допомоги. Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг та ліків, право на отримання якого матимуть всі без винятку громадяни України. Гарантований пакет медичної допомоги щороку переглядатиметься та публікуватиметься.

Процес переходу на нову модель фінансування галузі буде поступовим та розрахований на 3 роки з остаточним запровадженням у 2020 році. Концепція набуває чинності з моменту її схвалення Кабміном і вже до кінця поточного року Міністерство охорони здоров’я має розробити план заходів з її реалізації.

У пакеті документів, поданих на розгляд уряду, МОЗ України також запропонувало проект постанови, який підсилює автономізацію медзакладів. Нагадаємо, раніше профільне міністерство скасувало 33 наказ, надавши право лікарням самостійно формувати свій штатний розклад. Ухвалена сьогодні Постанова «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» надає всім медичним закладам країни автономію фінансового планування вже з наступного року та по суті переводить медичні заклади на «глобальний бюджет». Відтепер кошториси складатимуться за спрощеною економічною класифікацією, яка містить лише два коди – поточні та капітальні видатки. Керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати більш гнучкі та якісні управлінські рішення. Звітність по витратах буде подаватись за всіма кодами економічної класифікації.

Також урядом розпочато процес створення Госпітальних округів – механізму співпраці між органами місцевої влади (районами, містами, ОТГ) з метою кращого управління медичною інфраструктурою. Відповідна ухвалена постанова встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів та порядок їх створення:

– наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);

– охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня;

– можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.

Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу.

Обласні державні адміністрації повинні протягом місяця надати МОЗ пропозиції щодо складу та меж округів. Їх перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 р.

Особливого значення експерти надають ухваленню концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Вона закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини.

З ухваленням документу буде запроваджено процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях. Концепція спрямована на практичну реалізацію завдань збереження здоров’я та повноцінного життя людей, відображених у засадах європейської політики «Здоров’я-2020: основи Європейської політики в підтримку дій держави і суспільства в інтересах здоров’я і благополуччя» та в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Уряд також підтримав Постанову «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)». Ухвалення Ліцензійних умов дозволить визначити єдині вимоги до суб’єктів ринку лікарських засобів та створить умови для забезпечення захисту законних інтересів громадян в частині отримання ними ліків належної якості. Постановою встановлюються: вичерпний перелік документів, що підтверджують відповідність суб’єкта господарювання вимогам ліцензійних умов, форми відомостей та заяв, вимоги – кваліфікаційні, організаційні, технологічні, спеціальні та вимоги щодо забезпечення якості лікарських засобів.

Усвідомлюючи сумний досвід попередніх років будівництва лікарні «Охматдит», Міністерством охорони здоров’я та Міністерством фінансів за участю Держказначейства та державних банків України був узгоджений механізм безперервного фінансування будівництва в 2016 та 2017 бюджетних роках та встановлення жорсткого контролю Уповноваженого органу управління за витратою бюджетних коштів на закупівлю робіт та обладнання як в України так і за кордон. Це відображене у відповідній постанові, яка регулюватиме порядок використання коштів для будівництва згаданої лікарні. Новий механізм фінансування передбачає повне використання всіх бюджетних коштів з Програми будівництва 2016 року без будь-яких втрат зі зміною бюджетного року та особистий нагляд Міністрів за виконанням етапів будівництва.

Крім того, на засідання Уряду були врегульовані оперативні питання управління системою охорони здоров’я, зокрема, з резерву медичної субвенції з дербюджету місцевим бюджетам у 2016 році виділено 433 млн 115 тис грн., що унеможливіть ризики зриву лікувального процесу та виникнення соціальної напруги через заборгованість з виплати заробітної плати, оплати комунальних послуг та енергоносіїв. Крім того, іншим розпорядженням нерозподілена медична субвенція у сумі понад 434 млн 367 тис. грн. була розподілена між отримувачами, згідно з фінансовими нормативами на одну внутрішньо переміщену особу та даними про кількість внутрішньо переміщених осіб. Єдина інформаційна база даних, розпорядником якої є Міністерство соціальної політики України, станом на 17.11.2016 налічує 1 млн 664 тис 726 внутрішньо переміщених осіб.

Довідково:

30 листопада 2016 р. Кабінет міністрів України ухвалив 10 постанов, винесених на розгляд Міністерством охорони здоров’я:

1. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України”

2. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»

3. Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку утворення госпітальних округів”

4. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про перерозподіл обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2016 році”.

5. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про розподіл резерву коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2016 році”

6. Проект розпорядження КМУ “Про схвалення концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні”

7. Проект постанови “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)»

8. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державний реєстр лікарських засобів»

9. Проект розпорядження Охматдит / “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2016 рік “

10. Проект Постанови “Про затвердження Порядку використання коштів для будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”

Джерело: moz.gov.ua

49 Replies to “Уряд ухвалив 10 постанов, які кардинально змінять систему охорони здоров’я

 1. I am not sure where you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or
  understanding more. Thanks for great information I was looking for this information for my mission.

 2. Tһankѕ for another informɑtive blog. The place else maʏ just I am getting that
  typee ߋf info written in such an ideal aρprοach?
  I hace a venture that I am just now opеrating on, and I
  have been on the look outt for such information.

 3. I do trust all of the concepts you’ve offered for your post.
  They are very convincing and will certainly work. Nonetheless,
  the posts are too quick for starters. May just you please lengthen them a bit from subsequent time?

  Thank you for the post.

 4. I think that everything published made a bunch of sense.
  However, what about this? suppose you were to write a awesome headline?

  I am not saying your information isn’t good., however what if you added a post title to maybe grab folk’s attention? I mean Уряд ухвалив 10 постанов, які кардинально змінять систему
  охорони здоров’я – Асоціація Лікарів Католиків is a little
  plain. You ought to look at Yahoo’s front page and watch how they create article titles to grab
  viewers to click. You might add a related video or
  a pic or two to get people excited about what you’ve
  got to say. Just my opinion, it could bring your posts a little livelier.

 5. Hello there! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 6. I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this site.

  I’m hoping the same high-grade site post from you in the upcoming as well.

  Actually your creative writing skills has encouraged me
  to get my own blog now. Actually the blogging is spreading its wings quickly.

  Your write up is a good example of it.

 7. You can definitely see your skills in the paintings you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they
  believe. At all times go after your heart.

 8. I’m excited to uncover this web site. I want to to thank you for ones time for this wonderful read!!
  I definitely enjoyed every little bit of it and i also have you book marked to look
  at new stuff in your web site.

 9. Hi there, I discovered your web site via Google whilst searching for a comparable subject,
  your website came up, it seems to be great. I have bookmarked it in my google bookmarks.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]Hi there, just changed into alert to
  your weblog thru Google, and found that it is really informative.
  I am going to be careful for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
  Lots of people shall be benefited from your writing.
  Cheers!

 10. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
  and I was wanting to know your situation; we have created some nice procedures and we are looking to exchange techniques with other folks, please shoot me an email if
  interested.

 11. Heya this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get guidance from someone
  with experience. Any help would be enormously appreciated!

 12. Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared
  to be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly
  get annoyed while people think about worries that they just do not know about.
  You managed to hit the nail upon the top and also defined out
  the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 13. Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit yet again since I saved as a favorite it.

  Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide others.

 14. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the
  same comment. Is there any way you can remove me
  from that service? Many thanks!

 15. We would like to thank you yet again for the stunning ideas
  you gave Jesse when preparing her post-graduate research and, most importantly, with regard to providing the many ideas in one blog post.

  Provided that we had been aware of your web-site a year ago, we’d have been kept from the useless
  measures we were employing. Thanks to you.

 16. Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely useful info particularly the remaining phase 🙂 I handle such
  info a lot. I was seeking this particular information for a very long time.
  Thanks and best of luck.

 17. Hi would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
  Can you recommend a good hosting provider at a fair price?

  Kudos, I appreciate it!

 18. Remarkable issues here. I’m very satisfied to peer your post.
  Thank you so much and I am having a look ahead to touch you.
  Will you kindly drop me a e-mail?

 19. Thank you for your site post. Manley and I have been saving to buy a
  new publication on this subject and your post has made all
  of us to save the money. Your notions really solved all our concerns.
  In fact, above what we had acknowledged ahead of the
  time we came upon your amazing blog. We no longer have
  doubts as well as a troubled mind because you have attended to our own needs right here.
  Thanks

 20. Heya are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you
  need any html coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.