Уже на третій день Конгресу, після всіх виступів згідно програми,  учасники заслухали звіти про роботу керівництва FEAMC:

-Президента д-ра Francois Blin ( Франція),

– віце-президента д-ра Hans Stevens  (Голандія),

– скарбника д-ра Alexandre Laureano Santos (Португалія).

Після заслуханих звітів відбулися вибори нового складу FEAMC, а саме:

Президентом обрано д-ра Vincenzo Defilippis ( Італія),

віце-президентом – д-р Аlexandre Laureano Santos (Португалія),

-скарбником – д-ра  Niclaus Waldis.  ( Швейцарія).

Після обрання активу FEAMC новообраний президент поділився своїми планами,  подякував за довіру і висловив ряд пропозицій щодо активізації діяльності FEAMC. Зокрема  наголосив про залучення до членства в національних асоціаціях молодих лікарів, студентів медичних університетів. Акцент було зроблено також на екуменічних процесах, в залученні до асоціацій лікарів-християн різних конфесій і т.д.

В неділю, 3 жовтня перед Святою Літургією, на завершення Конгресу всіх учасників запросили в Єпископський палац м. Порту, де є цікавий музей (див. фото), там була проведена екскурсія. Після огляду музею і палацу у нас була Свята Літургія в українській церкві на околиці Порту. Приміщення церкви для українців, які працюють і мешкають у місті і навколо нього, надала місцева влада. Українці відремонтували, оздобили церкву. Вони збираються, моляться і спілкуються тут щонеділі і в святкові дні. Службу Божу відправив отець Корнилій – духовний асистент АЛК. Після Божественної Літургії ми довго спілкувались з українцями, які мешкають тут 10-15 і більше років. Це молоді люди, які працюють і живуть в Португалії цілими сім’ями, народжують тут дітей, діти вивчають тут і португальську і українську мови, ходять в недільну школу. Вони, зі слів українців, сумують за Україною, допомагають родинам, але повертатись в Україну поки не планують, життя в Португалії для них комфортне.

А далі нас чекала дорога (приблизно 200 км) до Фатіми, про відвідини цього святого місця ми всі мріяли. Дороги в Португалії чудові, тому ми їхали близько 2 год. По дорозі ми зупинялись в гарному містечку на обід. Місто – на   самому березі океану. Обід і місто залишили найкращі враження, описувати треба було б довго.

І ось, через 2год. їзди ми вже у Фатімі. Колись це було село, а тепер – гарне місто, а найголовніше – паломницький центр, який щороку відвідують десятки тисяч людей, щоб поклонитися місцю об’явлення Пресвятої Богородиці, помолитися  в каплиці на місці Її об’явлення, у величному храмі, де є крипти померлих візіонерів Франціска, Якинти і Лукії, на величезній площі, де відбувається хода з Найсвятішими Дарами, молитвами, піснями на прославу Господа Бога і Пресвятої Богородиці (див.фото).

Близько 100 років тому поблизу цього місця жили побожні селяни, випасали овець. І ось одного дня сталося диво, коли діти: дівчинка Лукія 14 років, її дворюрідний брат Франціск-13 років і його сестричка Якинта, якій було 6 років, пасли вівці, подув сильний вітер, нагинав дерева, а в небі раптом появилося яскраве світло, а в ньому – юнак. Діти дуже злякалися, а юнак промовив: ” Не бійтеся! Я – ангел миру. Моліться разом зі мною”. Ангел з’являвся дітям ще багато разів впродовж року, вчив їх молитися, жертвувати Господеві, щоб перепросити Його за всі гріхи, якими люди Його ображають.

Аж ось в неділю, 13 травня 1917 року, коли ці діти прийшли на місце зустрічі з Ангелом, сталася перша об’ява Матері Божої. Діти знову перелякалися, бо побачили не Ангела, а ясну Пані, одягнену в білу одежу, яка сяяла немов сонце:

– “Не бійтеся , – промовила Вона. – Я не зроблю вам нічого злого”.

– “Звідки ти прийшла?”- запитала Лукія.

-“З неба”.

-“Чого ти хочеш від мене?” -запитала дівчинка.

-“Я хочу, щоб ти приходила на це місце кожного місяця 13 дня впродовж 6 місяців. Пізніше я скажу хто я є і чого бажаю від тебе. Я повернуся сюди ще сьомий раз”.

-” Я хочу , щоб ти прийшла сюди 13 числа наступного місяця. Відмовляй щоденно вервицю до Матері Божої в наміренні випросити миру для світу”, -відповіла Пані.

-” Чи можеш нам сказати хто ти є”? – запитала Лукія.

-” Приходи кожного місяця на це місце, а в жовтні я вам скажу хто я є. Я також вам повідомлю, чого я собі від вас бажаю. Тоді я зроблю чудо і всі повірять, що я вам з’являюся” – відповіла Пані. Богородиця відповідала на інші питання дітей, а потім розгорнула свої руки,  і з них на землю впали сліпучо-осяйні промені, просвітлюючи землю, в цей час земля ніби відкрилась перед ними і діти побачили ціле море вогню, в якому були занурені дияволи і душі грішників, вони кричали і корчились від болю. Дітям було дуже страшно, вони теж закричали, скоро  це все зникло, а Матір Божа звернулась до Лукії:  “Ти бачила пекло. Там караються душі грішників. Щоб урятувати їх, Господь Бог хоче установити по цілому світі набоженство до мого Непорочного Серця. Якщо люди мене послухаються і будуть так поступати, як я їм через вас перекажу, то багато душ врятується. Незадовго закінчиться війна [Перша світова] і настане мир. Але, якщо люди не перестануть грішити, то вибухне нова, ще страшніша війна і то ще за понтифікату Папи Пія ХІ. А як ти, Лукіє, побачиш однієї ночі таємне світло в небі, то пам’ятай, що це Бог дає тобі знак, що Він за злочини людські іде карати світ війною і голодом. Настане переслідування Церкви і Святійшого Отця.

Та щоб цього не сталося я ще прийду і буду просити посвятити Росію моєму  непорочному серцю й установити винагородне Святе Причастя кожної першої суботи. Якщо люди виконають моє бажання, то Росія навернеться й настане мир. А якщо ні, то Росія поширить свої хибні ідеї по всьому світі. Викличе війни і переслідування церкви. Буде багато мучеників. Святійший Отець [папа римський]буде багато терпіти. Багато народів буде понищено.”

І це було сказано в 1917 р.. Минуло майже 100 років, а все, від чого застерігала Проесвята Богородиця, відбувається і сьогодні, але мусимо молитись  і вимолити мир в Україні, і як говорила Богородиця – у світі. “Та все-таки при кінці моє Непорочне Серце тріумфуватиме. Святіший Отець посвятить мені Росію, яка навернеться і через довгий час буде мир на світі”.

Об’явлення Пресвятої Богородиці відбувалось кожного 13-го дня місяця з травня до жовтня. 13 жовтня під час з’яви Вона просила, щоб на цьому місці люди збудували церкву і назвалася дітям – ” Я є Цариця вервиці. Нехай вони щодня відмовляють вервицю. Війна незабаром скінчиться (І-а світова війна)”, – після цього Матір Божа підняла свої руки, з яких йшли промені світла і почала підніматись до неба. В той же час сталося щось неймовірне. Сонце поблідло і виглядало як повний нічний місяць. З лівого боку сонця появився св.Йосиф з Ісусом на руках, Ісус три рази поблагословив світ великим Хрестом. Зразу після цього, з лівого боку, з’явилася Мати Божа. Вона була одягнута в білу і синю одежу.

Раптом сонце почало мінитися якимись дивними кольорами, швидко обертаючись навколо своєї осі. При цьому від нього виходили жовті, зелені, сині та фіолетові жмутки променів. На хвилину воно зупинилося. Та через якусь мить знову розпочався його вогняний танець і знову зупинка. Несподівано, соняшне коло немов би зірвалось із своєї орбіти і почало падати на землю. Багатотисячний  крик жаху огорнув юрбу прочан. Лунали крики: ” Чудо, чудо! Я бачу чудо! Я вірю в Бога! Богородице Діво!”

Це надприродне явище тривало більше ніж 10 хвилин і свідками його були десятки тисяч людей. Чудо бачили люди на відстані до 10 -ти кілометрів(!)

Про всі звернення Пресвятої Богородиці і про надзвичайне явище – чудо, яку відбулося 13 жовтня 1917 р. записала і розповідала візіонерка Лукія      

В 2000 році Папа Іван-Павло ІІ канонізував у Фатімі дітей Якинту і Франціска. Лукія, якій було 97 років відкрила йому третю таємницю Фатіми (про те,що Пречиста Діва Марія захистить Папу, на якого було вчинено атентат, дійсно це було 13 травня 1981 року.

Наступного 2017 року 13 травня християнський люд буде відзначати 100-річчя Фатіми – всесвітнього святилища Пресвятої Богородиці, місця де відбуваються чуда зцілення від важких, невиліковних хвороб.

Але найбільше чудо – переміна і навернення Португалії. В 1911-му році португальський масонський уряд видав закон, котрий на протязі двох поколінь мав усунути з Португалії католицьку релігію. В ті часи влада переслідувала католицьку церкву, арештувала вірних і виганяла поза межі країни. Але повного усунення католицької віри не сталося. У час Другої світової війни [1942-ий рік] в Португалії відбулася загальнонаціональна проща до Фатіми, в якій взяли участь понад 300 тисяч прочан(!)

За місяць до цієї події духовний провід католицької церкви здійснив тріумфальний похід із чудотворною статуєю Матері Божої від видолинку Ірії -місця появ Богородиці – до столиці Лісабону. 150 км дороги, яку подолали прочани встелилися квітами, а мешканці околиць, через які йшла процесія, клякали на коліна, утворюючи безкінечний коридор покірності. Перед Богородицею вклонялися представники церковної, цивільної та військової влади. Який чудовий приклад для наших безбожних керівників незалежної  України. Португальські єпископи справедливо писали: “Коли б хтось із померлих, перед 25 роками, сьогодні знову розплющив очі – то не впізнав би Португалії.”

І в цьому дійсно ми переконалися, там живуть добрі побожні працьовиті люди, які гарно відносяться до заробітчан і емігрантів, де гарні дороги і чисті міста.

А особливі почуття близькості до Матері Божої відчувалися на місці Її об’явлень, в храмі, на площі, ми довго молилися за Україну, за наші родини, за оборонців нашої країни, що на війні.

Повертаючись додому в Україну, з великою надією віримо, що Матір Божа вислухає наші прохання, але й ми маємо слухати Її – щодня молитися вервицю, жертвувати Господеві все, що тільки можемо, щоб перепросити Його за всі гріхи, якими люди Його ображають і молитися за навернення грішників.

Використані цитати авторського видання Петра Гринчишина “Від Зарваниці до Гарабандалу”,

Торонто-Тернопіль, 2001

Луць Леся, м. Львів

 

41 Replies to “Учасники європейського конгресу (FEAMC) помолились у Фатімі за мир в Україні

 1. Excellent post. I was checking continuously this blog and
  I’m inspired! Very useful info specially the last phase :
  ) I take care of such info much. I was looking for this particular information for a long time.
  Thank you and good luck.

 2. I am really impressed with your writing skills and also with the
  layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one these
  days.

 3. I cherished up to you’ll obtain carried out right here.

  The caricature is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nevertheless, you command get bought an shakiness over that you would like
  be turning in the following. in poor health surely come more previously again as exactly the same nearly
  very continuously within case you protect this hike.

 4. Good – I should certainly pronounce, impressed with your website.

  I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly simple to do to access.
  I recently found what I hoped for before you know it in the least.

  Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme .

  a tones way for your client to communicate. Excellent task.

 5. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?

  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing
  many months of hard work due to no back up.
  Do you have any solutions to stop hackers?

 6. Wonderful work! This is the kind of information that are supposed to
  be shared around the net. Disgrace on the seek engines for now
  not positioning this post higher! Come on over and consult with my
  website . Thank you =)

 7. Your style is so unique in comparison to other folks I’ve read stuff from.
  I appreciate you for posting when you’ve got
  the opportunity, Guess I’ll just book mark this web site.

 8. Simply wish to say your article is as amazing. The
  clearness in your post is just excellent and i can assume you are
  an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to
  keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please
  continue the rewarding work.

 9. Hey! I understand this is sort of off-topic however I had to ask.
  Does managing a well-established blog such as yours
  take a lot of work? I’m completely new to writing a blog but I do write in my diary every day.
  I’d like to start a blog so I will be able to share my own experience and feelings online.

  Please let me know if you have any suggestions or tips for brand new
  aspiring bloggers. Appreciate it!

 10. Hello there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a
  new project in a community in the same niche. Your blog provided
  us useful information to work on. You have done a marvellous job!

 11. Howdy, I do think your website may be having internet browser compatibility problems.
  Whenever I look at your blog in Safari, it looks fine however,
  when opening in Internet Explorer, it’s got some overlapping issues.
  I merely wanted to provide you with a quick heads up!

  Other than that, excellent blog!

 12. hi!,I like your writing very a lot! proportion we keep in touch extra about your article on AOL?

  I require a specialist on this space to solve my problem.
  May be that is you! Taking a look ahead to peer you.

 13. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it
  for you? Plz answer back as I’m looking to construct
  my own blog and would like to know where u got this from.
  thank you

 14. Magnificent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and
  you’re just extremely great. I really like what you have acquired here, really like what you’re
  saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it smart.
  I can not wait to read much more from you. This
  is actually a terrific website.

 15. I do not leave many remarks, however after reading through a few of
  the remarks on this page Учасники європейського конгресу (FEAMC) помолились у Фатімі за мир в Україні – Асоціація
  Лікарів Католиків. I actually do have a couple
  of questions for you if it’s okay. Could it be simply me or do
  some of the responses appear as if they are left by brain dead people?
  😛 And, if you are writing on other social sites, I’d like to keep up with everything
  fresh you have to post. Could you list of the complete urls of all your public sites like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

 16. Hi! I could have sworn I’ve been to this web site before but
  after looking at a few of the articles I realized it’s new
  to me. Anyways, I’m certainly pleased I stumbled
  upon it and I’ll be book-marking it and checking back often!

 17. After I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new
  comments are added- checkbox and now every time a comment is added I recieve four emails with the exact same comment.
  Is there a means you can remove me from that service? Appreciate it!

 18. Hello, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Chrome, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, amazing blog!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.