СЬОГОДНІ З НАГОДИ ДНЯ СІМ’Ї ЛЬВІВ ДОЛУЧИВСЯ ДО ТЕЛЕМАРАФОНУ “МІЦНА РОДИНА – СИЛЬНА УКРАЇНА”

Сьогодні, 8 липня 2020 року, упродовж дня триває телемарафон “Міцна родина – сильна Україна”, до якого долучаються чимало областей України. Львів’яни були у ефірі з 13 до 14 години.  За цей час представники духовенства, влади, громадських організацій обговорили сімейну ситуацію в Україні і накреслили своєрідну “дорожню карту”, щодо того, як можна поліпшити стан родин і заохотити молодь до відповідального ставлення, щодо вибору свого покликання. Модерував подію керівник львівського обласного осередку ГО “Всеукраїнський Собор” Дмитро Колесник, який підкреслив, що головною метою телемарафону є привернути увагу суспільства та влади до ключових проблем інституту сім’ї у нашій державі. 8 липня до Дня Родини відбудеться Національний телемарафон “Міцна родина – сильна Україна!” Привітання Олександра Турчинова з нагоди Дня родини Своєю чергою Олександр Савченко, голова громадської організації “Фонд захисту сім’ї” наголосив на важливості працювати саме із молоддю, звертати уваги на підручники, які потрапляють до рук наших дітей:

“ЗАРАЗ ВИХОДЯТЬ РІЗНІ КНИГИ, ДЕ НАВІТЬ, ПОЧИНАЮЧИ З ДИТЯЧОГО САДКА, МОЖНА БУДЕ ПРОЧИТАТИ, ЩО ШЛЮБ БУВАЄ НЕ ЛИШЕ МІЖ ЧОЛОВІКОМ І ЖІНКОЮ. ЧИ МОЖНА ПОГОДИТИСЯ З ТИМ? У ДЕЯКИХ КРАЇНАХ НАВІТЬ ВИЛУЧАЮТЬ З ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ТАКЕ ПОНЯТТЯ ЯК “СТАТЬ” І КАЖУТЬ, ЩО ДИТИНА, ЯКА НАРОДИЛАСЯ, ВОНА НЕМОВ СЕРЕДНІЙ РІД І ПОТІМ, КОЛИ ВИРОСТЕ, ТО НЕХАЙ ОБЕРЕ ХТО ВОНА: ЧОЛОВІК, ЧИ ЖІНКА. ТОМУ ПЕРЕД НАМИ СТОЇТЬ БАГАТО ВИКЛИКІВ”.

Державу і людей, перш за все, формує сім’я. У цьому впевнений протоієрей Михайло Сивак, клірик Свято-Покровського собору ПЦУ у Львові, автор книги “Анатомія і психологія сімейного конфлікту”.

“КОЛИ СІМ’Я Є ЗДОРОВА, У НІЙ ГАРМОНІЙНІ ВЗАЄМИНИ, ТОДІ У ТАКІЙ СІМ’Ї ВІДПОВІДНО ЗРОСТАЮТЬ ДІТИ, ЯКІ МОЖУТЬ СТАТИ СПРАВЖНІМИ ЛЮДЬМИ У ПОВНОЦІННОМУ СЕНСІ ЦЬОГО СЛОВА. ДОБРИМИ, ВІДПОВІДАЛЬНИМИ. ЯКЩО Ж СІМ’Я Є ЯКИМОСЬ ЧИНОМ ПОНИЩЕНА, ТО ВІДПОВІДНО ЦЕЙ ТРАВМАТИЗМ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДОБРАЖАЄТЬСЯ І НА ДІТЯХ.  ГЕНДЕРНА ІДЕОЛОГІЯ СПРЯМОВАНА НА ТЕ, ЩОБ ПОНИЩИТИ СІМ’Ю, А ВІДТАК І ПОНИЩИТИ ЦІЛИЙ НАРОД.  ТОБТО ЦЕ Є ЗАГРОЗА ТАКОГО ДЕРЖАВНОГО МАСШТАБУ. ЩО СТОСУЄТЬСЯ РОЗЛУЧЕНЬ, ТО СУЧАСНА СТАТИСТИКА ЖАХАЄ. НАЙПЕРШЕ ТРЕБА ВСІ ЗУСИЛЛЯ І ЦЕРКОВ, І ДЕРЖАВНИХ ІНСТИТУЦІЙ ПОВИННІ БУТИ СПРЯМОВАНІ, ЩОБ УБЕРЕГТИ СІМ’Ю”.

На думку, керівника Комісії у справах мирян УГКЦ о. Василя Білаша саме сім’я є клітиною суспільства, Церкви, народу.

“ПОЧАТОК СІМ’Ї — ЦЕ ПОДРУЖЖЯ. ДВІ ЛЮДИНИ — НАЙМЕНША СПІЛЬНОТА. ПЕРШОЮ ЦІЛЛЮ ЛЮДИНИ Є ЛЮБОВ. ЛЮДИНА З ЛЮБОВІ СОТВОРЕНА І ДО ЛЮБОВІ ПОКЛИКАНА. А ОТЖЕ КОЛИ ЛЮДИНА У ЛЮБОВІ ЗРОСТАЄ, ТОДІ ЦЯ ЛЮБОВ ЧОЛОВІКА І ЖІНКИ Є ПЛІДНОЮ, ТОДІ МИ БАЧИМО ПЛІД ЦІЄЇ ЛЮБОВІ, БАЧИМО РОДИНУ, ЦЕРКВУ, СУСПІЛЬСТВО,ЯКІ НАПОВНЮЮТЬ ЦЕЙ СВІТ, ЗГІДНО БОЖОЇ ЗАПОВІДІ. АЛЕ ЩЕ ГЛИБШЕ Є САМА СУТЬ ТОЇ ЛЮБОВІ. НАМ ГОСПОДЬ ВІДКРИВ ПРИРОДУ ЛЮБОВІ КОЛИ САМ СТАВ ЛЮДИНОЮ, ПОКАЗАВ, ЩО ЦЕ Є ЖЕРТВА. ЛЮБИТИ — ОЗНАЧАЄ БАЖАТИ ДОБРА ІНШІЙ ЛЮДИНІ”.

Натомість о. Олександр Кусий, священик Львівської Архідієцезії РКЦ, референт Католицьких ЗМІ  наголошує, що за словом одного із святих, творення сім’ї —  це макрокосмічна подія. Адже у родині народжується те, що може перемінити цілий світ.

“У РОДИНІ, У СПІЛЬНОТІ МИ ПЕРЕЖИВАЄМО ЄДНІСТЬ І ВЗАЄМНУ ЛЮБОВ. ЦЕ Є ПОДІЯ, ЯКА ПЕРЕМІНЮЄ ЦІЛКОВИТО БУДЬ-ЯКУ ЛЮДИНУ, ЧИ ВІРУЮЧУ, ЧИ НЕВІРУЮЧУ. І МИ ЦЮ ПОДІЮ МОЖЕМО ПЕРЕЖИТИ У ЦЕРКВІ. І ЦЕРКВА СУПРОВОДЖУЄ РОДИНИ, А НЕ ТІЛЬКИ ГОТУЄ ДО ПОДРУЖЖЯ. БАГАТО З ФІЛОСОФІВ КАЖУТЬ, ЩО ЧОЛОВІК І ЖІНКА – ЦЕ ДВА КОСМОСИ І ЯКЩО ВОНИ ПОЄДНАЮТЬСЯ,  ТО ЦЕ Є ЧУДО, ЦЕ Є ПРИСУТНІСТЬ САМОГО БОГА. У ГЕНДЕРНІЙ ІДЕОЛОГІЇ НЕМАЄ РОЛІ БАТЬКІВСТВА, НЕМАЄ МАТЕРИНСТВА, БО У РОДИНІ ПОПРИ ТРУДНОЩІ, МИ ОТРИМУЄМО НАЙЦІННІШЕ — ВЧИМОСЯ ЛЮБИТИ, ПРОЩАТИ, ЦЕ ТЕ, ЩО ВІДКРИВАЄ ЖИТТЯ ВІЧНЕ. І ЦЕ Є ТА “ЦИВІЛІЗАЦІЯ ЛЮБОВІ”, ПРО ЯКУ ГОВОРИВ СВ. ПАПА ІВАН ПАВЛО ІІ”.

Психолог Мирон Шкробут вважає, що лакмусовим папірцем для сімей став карантин.

“БАГАТО СІМЕЙ ДО КАРАНТИНУ ЖИЛО У ТАКИХ УМОВАХ, ЩО МИ МАЛО БАЧИМОСЯ, ВРАНЦІ ПОБІГЛИ НА РОБОТУ, ВВЕЧЕРІ ПРИБІГЛИ. ПЕРЕКИНУЛИСЯ КІЛЬКОМА СЛОВАМИ, ТА Й ПОЛЯГАЛИ СПАТИ. НЕ ВИЯВЛЯЛИСЯ ТАК ПОТУЖНО ТІ ПРОБЕМИ, ЯКІ Є У РОДИНАХ. І  ВИЙШЛО НА ПЕРШИЙ ПЛАН ТЕ, ЩО БУЛО ЗАНЕДБАНО, НАПРИКЛАД, ОБОВ’ЯЗКИ БАТЬКА, ЧИ МАТЕРІ. ЩО РОБИТИ? ТРЕБА ШУКАТИ ВИХІД. БО КОЖНА КРИЗА Є ПЕВНИМ МОМЕНТОМ, ЯКИЙ ПОКАЗУЄ, ЩО СТОСУНКИ НА ТОМУ САМОМУ РІВНІ НЕМОЖЛИВІ І ЗАЛЕЖИТЬ, ЧИ МИ ПІДЕМО У ПЛЮС, І ВИЙДЕМО НА ВИЩИЙ РІВЕНЬ, ЧИ МИ ПІДЕМО У МІНУС І ТОДІ СТОСУНКИ ЩЕ БІЛЬШЕ ПОГІРШИТЬСЯ. ВИБІР ЗАВЖДИ ЗА ПОДРУЖЖЯМ. І ЗОКРЕМА У ЧАСІ КРИЗИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ПО ДОПОМОГУ. ДОСТАТНЬО ЛИШЕ ХОТІТИ ПОКРАЩИТИ СВОЇ СТОСУНКИ”.

Діти —  серце родини. Однак у деяких дітей через ті, чи інші обставини немає батьків. Про таких діточок особливо піклується місто.У цьому запевнив начальник управління “Служба у справах дітей” департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Ростислав Тимків:

“КОЛИ СТАЄТЬСЯ, ЩО ДИТИНІ У СІМ’Ї ПОГАНО, ЧИ ТРАПИЛОСЯ НЕЩАСТЯ І НЕМАЄ РОДИНИ, ТО МИ МАКСИМАЛЬНО НАМАГАЄМОСЯ, АБИ ДИТИНА УНИКНУЛА ІНСТИТУЦІЙНИХ РІЗНИХ ЗАКЛАДІВ, А ЖИЛА Б В УМОВАХ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ НАБЛИЖЕНИХ ДО СІМЕЙНИХ. НАСАМПЕРЕД ЦЕ БУДИНКИ СІМЕЙНОГО ТИПУ, ПРИЙОМНІ СІМ’Ї. НА СЬОГОДНІ, У ЛЬВОВІ 10 ПРИЙОМНИХ СІМЕЙ, 5 ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ, З НИХ 2 У ТОМУ ЧИСЛІ СТВОРЕНІ ЗА УЧАСТІ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ,МИ МАЄМО НАДІЮ, ЩО ЩЕ 2 БУДЕ СТВОРЕНО ТАКОЖ У СПІВПРАЦІ ІЗ НЕУРЯДОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ. КРІМ ЦЬОГО, МИ АКТИВНО ШУКАЄМО  І БАТЬКІВ ВИХОВАТЕЛІВ ДЛЯ ЦИХ БУДИНКІВ. ПОЧАЛИ РОЗВИВАТИ МЕРЕЖУ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ У ЛЬВОВІ. НА СЬОГОДНІ, ОДНА ТАКА СІМ’Я ВЖЕ ФУНКЦІОНУЄ, ДВІ ПРОХОДЯТЬ НАВЧАННЯ І МИ  АКТИВНО ВЕДЕМО ПОШУК ЩЕ ТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ. ПАТРОНАТ — ЦЕ ТИМЧАСОВА ФОРМА, ДЕ ДИТИНА МОЖЕ 6 МІСЯЦІВ ПЕРЕБУВАТИ. АЛЕ ЯКЩО СТАЄТЬСЯ КРИТИЧНА СИТУАЦІЯ, ТО ДУМАЮ, ЩО НІКОМУ НЕПОТРІБНО ПОЯСНЮВАТИ, ЩО  ЛЕГШЕ ДИТИНІ ПОТРАПИТИ ХОЧ У НЕЗНАЙОМУ СІМ’Ю, АЛЕ ВСЕ-ТАКИ У СІМ’Ю, ЯКА ПРОЖИВАЄ У БАГАТОПОВЕРХІВЦІ, АНІЖ У БУДЬ-ЯКИЙ ІНСТИТУЦІЙНИЙ ЗАКЛАД. ТОМУ ЩО ЦЕ НЕ МОЖНА ПОРІВНЯТИ”.

Після Львова, марафонну естафету передали на інші області.

Переглянути можна за посиланням

Джерело: velychlviv.com