instytut_Logo2

Минуло більше 20 років з часу проголошення Україною своєї державної незалежності. Але продовжують даватися взнаки негативні наслідки старого режиму, які байдужі до гідності людини та вартостей її життя. У нас ще не присутні пріоритети людини, святості родинного життя, яким з волі Творця наділена кожна сім’я.

Відчувається насаджена ідеологія родини без будь-яких зв’язків з Богом, без Божих природних традиційних законів.

Велику тривогу та глибоку стурбованість викликають злочини супроти людського життя, особливо переривання вагітності, аборти.

Святіший Отець підтвердив вартість і недоторканість людського життя з огляду на небезпеки, що нині йому загрожують, і у світ вийшла Папська Енцикліка “Євангелія Життя”, плід спільної праці Єпископату всіх країн світу, яка стала рішучим і однозначним підтвердженням вартості і недоторканості людського життя, а водночас полум’яним закликом в ім’я Боже до всіх і кожного: шануй, бережи, люби життя і слугуй життю – кожному людському життю!

За даними державної статистики в 1995 р. до абортів щороку в Україні вдавалося більше 1 млн. жінок, а 2,5 млн. жінок вбивали своїх зачатих дітей, заживаючи оральні контрацептиви та користуючись внутрішньоматковими спіралями.

straxovanie-zhizni11

Протягом 10 років число абортів у нашій країні зменшилось на 70%. А число жінок, які користуються різними формами контрацептивних засобів, як подає статистика, на 1 млн. осіб стало більше, ніж у 1995 році. Вказані показники підтверджують, що в Україні, на жаль, аборти і використання контрацептивних середників залишаються єдиними з методів регуляції народжуваності.

Науково-технічний раціоналізм відкидає Божий задум щодо життя, не бачить залежності природи від Творця. І тому людина, живучи так, “ніби Бога не було”, втрачає не тільки таємницю Бога, але також і таємницю світу і свого існування.

Аналіз проведених абортів у регіонах України свідчить, що, якщо показник абортів на 1000 жінок фертильного віку по Україні становить 23,3 на Сході України – 32, то в Західній – 9,2. Якщо міні-аборти, які переважно проводять підліткам, по Україні становлять 7,8, то в центральній Україні та східній – 16, а на заході України – 3-4. Висновки напрошуються самі: там, де Церква приділяє більше уваги духовному вихованню, там і гріха в людей менше.

Досвід країн цивілізованого світу переконливо свідчить, що основним засобом зниження числа переривання вагітності і використання жінками контрацептивів є добре й широко організована служба природного планування родини, яка навчає жінок методів, дозволених Церквою, попередження вагітності. Прикладом у цьому для нас може послужити Польща, яка 1995 року зайняла 94-те місце по рівню абортів на 1000 жінок фертильного віку в світі (а Україна – 3).

Нова культура любові і солідарності, які слід розвивати, можуть слугувати справжньому благові людського суспільства. Очевидно, кредом цієї культури є вчення Церкви: “Людське життя є святе… Сам Бог є Господарем життя від початку і до кінця, і ніхто, ні за яких обставин не може привласнити собі права знищення людської істоти”. А хто піднімає руку на життя людини, той почасти зводить руку на самого Бога.

В ІЗЖ спеціально підготовлені викладачі готують консультантів з природного планування родини. Набуті знання про природний ритм плідності дають можливість визначити час настання овуляції, а отже – і найбільшу здатність до зачаття, з точністю до 12 годин. Сподіваємося, що це навчання про природні методи планування родини знайде свій шлях у кожну домівку, потрапить у кожну сім’ю, кожну церкву й стерегтиме людське здоров’я і життя.

Іван Луць – M.D., Ph.D. член Папської Академії Життя, директор Інституту Захисту Життя