«Коли не Господь будує дім,даремно працюють будівничі»(Пс.127.1).Коли Бог не поблагословить наші змагання,даремна буде наша праця. Таким домом,котрого будову Бог має благословити,є і ціле  наше народне життя,і християнське життя кожної родини зокрема і кожної одиниці. Як Бог поблагословить,а ми будемо вірними Його ласці,всі інституції будуть у всіх напрямках приносити народові правдивий хосен»

Митрополит

Андрей Шептицький

Завданням мирян від апостольських часів було йти за навчанням Церкви:допомагати тим,що трудяться у Христовій винниці,та своїм словом,ділом,життям і прикладом бути апостолами християнської віри.Св.Апостол Павло у своїх листах радо здоровить і з вдячністю згадує тих мирян,які ним опікувалися і допомагали йому в апостольській праці.В першому листі до Коринтян він пише: «Я  благаю вас,брати :ви знаєте родину Степана,що вона первісток Ахаї і що вони віддали себе святим на службу».Про роль мирян у Церкві ІІ Ватиканський Собор так каже: «Отож усім вірним Христовим накладається велике завдання:співпрацювати,щоб Божа спасительна благовість була пізнана і прийнята всіма людьми і на цілій землі…Цей Священний Собор від серця закликає мирян,відповідно до дарувань і науки кожного ,щоб,по думці Церкви,пильніше виконували у викладанні,обороні та в правильному застосуванні християнських засад до проблем цього світу.Миряни мають свою активну частку в житті і дії Церкви.Їхня діяльність у церковних громадах є така конечна,що без неї навіть і пасторський апостолят часто не може досягнути свого повного успіху.

Кожна людина, де б вона не жила, в якому б довкіллі вона не знаходилася, щоб вона не говорила, має в собі печать Творця. Проте завжди так було, а зокрема так є сьогодні, що люди відмовляються від запрошення Бога, який нам  людям  дає  можливість вийти з тенет матерії, зумовленості,  минучості. Що діється у серці тих, хто не дає своєї відповіді Богові, що його кличе до омріяних висот буття, ми не знаємо. Проте, ми добре знаємо ,що є такі, хто дійсно прийняв запрошення Божої милості та хто став на шлях найшляхетнішої боротьби за правду, любов та за вічність. Ми не можемо не догледіти тих, хто вибрав Бога вічної любові, хто забуває про себе, а думає та дбає тільки про інших. Серед багатьох святих, які творити історію Христової Церкви від самих джерел і по теперішній час є багато звичайних християн, життя яких, на перший погляд, нічим не відрізняється від інших, звичайних людей, але наповнене таким глибоким змістом, любов’ю, радістю, що відрізняє їх від інших.

Вони, оці свідки Христової Євангелії, пригадують нам, пощо ми на цьому світі, яким має бути наше життя та якою є ціль нашого існування. Вони нам кажуть, що ми маємо стати тим, ким ми дійсно є: християнами, людьми ,яких найбільшою гідністю є покликання стати дітьми Божими  та спадкоємцями Божого Царства, яке починається вже тут на землі.

Ми можемо приєднатися до тих, хто творить справжній авангард людської історії, виправдовуючи промисел  Божественного замислу, що нас людей прирік на довір’я у Його милість. Ми не знаємо, що буде завтра з нами. Нам не в силі збагнути,якими стежками розвиватиметься наше майбуття. Але, одне є певним, якщо ми звернемось до Бога,якщо пов’яжемось з Ним, якщо довіряти Йому, то де б ми не впали, ми завжди опинимося у обіймах Бога, що є нашим батьком та любить нас безконечно та відвічно. Бог нас ніколи не перестає любити. Якщо людська любов міняється, переривається, минає, то любов Бога до нас триватиме навіки. Любов Бога є таким же вільним дарунком милости,як і любов людська.Неможливо купити любов якоїсь людини-на неї можна лише чекати,поки вона не буде нам дарована.Так само і любов Божа.Неможливо її здобути ні молитвою,ні роздумами,ні стриманістю,ні куштування.Але можна себе на неї відкрити. Бо вона вже тут. Вона оточує нас у всьому-навіть у запашній квітці та дзвінголосій пташці. Божу любов слід лише прийняти.А її відчуття не залежить від нашої чуйности.Вона є даром,якого ми повинні очікувати.

Ернесто Карденаль у своїй знаменитій «Книзі любови» яскраво описав,як людина стає по-справжньому вільною і здоровою,коли любить,коли допускає у своє серце любов Бога,присутню у всьому.Він посилається на Терезу Авільську,яка каже про те,що у внутрішній  кімнаті нашої домівки живе Бог як любов, та, що Бог шаленіє з любови до нас. «Наша душа є вітальнею,ключ від якої має лише Бог.І коли Він не входить,вона лишається порожньою».Щойно коли ми заглиблюємося у себе і там відкриваємо Бога як любов,ми стаємо самими собою:людьми,створеними на подобу Бога-самою любов’ю.

Ще Карденаль говорить про нашу внутрішню кімнату,в якій живе Бог як любов,таке: «У глибині кожного людського єства є такий простір,таке приватне місце,до якого має доступ лише Бог.Та більшість людей ігнорують його наявність,і і тому їхнє серце порожнє й не має любови».Коли ми відкриваємо Божу любов у глибині своєї душі,щойно тоді перестанемо метушливо й жадібно шукати задоволення наших потреб зовні у світі.Багато людей залишаються незадоволеними у своїх пошуках любови,що переповнює їхнє серце. «Вони шукають своє щастя у таких смішних речах,як гроші,алкоголь чи насолода,напружуючи всі свої почуття,що,проте,призначені для споглядання блаженности».Вони могли б пережити справжній спокій у своєму серці тоді,-пише Карденаль,-«коли б звернулися до своєї власної глибини,до великої,єдиної Любови,що в них пульсує й дихає»

Ота безконечна любов, однак, бажає нашої відповіді, чекає на нашу любов до Нього. Відповідь любові полягає на прийнятті запрошення до Божого Царства, до життя з Богом. Саме тут конкретна ціль Євангельського заклику, який віднаходиться під поняттям « навернення», «каяття», «переосмислення». Проте наскільки оця мета є , ощасливлююча та прекрасна ,вона не є самозрозумілою, легкою та прозорою. Треба ризику та відваги аби стати на шлях до неї. Слід віднайти наснагу, аби ступати по ній. Власне кажучи, сходити до вершин, до найвищого шпилю, який приречено людині. Тому перед людиною круті, стрімкі та втомливі стежки. Підніматися – не легко. Христос ,однак, не залишає нас самих . В своїй доброті дає нам те, що найбільше відповідне для нашого змагання, аби підніматися та не зневірятися на нашій путі в гору.

«Учителю,-питається св. Петро в одній легенді мадярського поета  Гардонія, – ми маємо очі, а все ж таки не є спосібні уздріти шедевра Божого, який був би більш гарячий та блискучий за сонце, більш вартісний за золото, більш гарний за квітку, більш глибокий за море, більш сильний за горе, більш високий , а ніж зірки. Що це є, отже, Учителю?»  Ісус підводить очі в гору та відповідає : «Це – серце». Це перш за все серце матері. Христос дає нам саме свою матір, аби вона була нашою матір’ю. Серце Пресвятої  Богородиці глядить за нами, своїми дітьми, ніколи не тратячи нас з зору ,свого материнського ласкавого погляду. Вона все біля нас, з нами і для нас. Ходить лише про те, аби ми не відверталися від Неї, не відкидали Її помочі, не відмовлялися від її проводу.

Святе Євангеліє закликає нас зустріти Христа та викликнути із запалом всієї нашої душі, всього нашого життя: «Господь мій і Бог мій!» Христос є захований поміж нами. Великим джерелом любові,яке Бог пропонує нам,є спільнота лікарів-католиків. Спільнота не є якоюсь структурою,а є способом життя, в якому існує єдність любові і віри,віддається своє життя за інших. Наша спільнота є також цілющим засобом,коли ми через нашу людську слабкість спотикаємося. Тоді вона виправляє нас,спрямовує і допомагає у відновленні. Тому нам потрібні брати і сестри, які через призму любові виявлять в нас наші недоліки і допоможуть нам знайти причину нашої слабкості,знаходячи одночасно ефективні і надійні засоби для повного одужання. Але, крім всього того,наша спільнота лікує нас своєю любов’ю.

В нашій спільноті слабкість кожного перетворюється на нагоду служити йому. Бог,знаючи ,що ми дуже чутливі до егоїзму і гордині,не захотів обдаровувати своїми дарами кожного з нас ,а розподілив їх між усіма,щоб ми мали необхідність один в одному. Він подарував кожному з нас різні якості і сказав: «Тепер доповнюйте один одного і живіть як одне ціле. Служіть один одному,знаючи,що ніхто не є самодостатнім і таким чином,будете мати все те, що Ісус завоював для вас на Хресті». Так що ніхто не має всіх дарів разом. Лише церква загалом володіє всіма дарами…

Там, в нашій спільноті, зокрема під час Божественної Літургії ми переживаємо радість віри, приймаємо слово Його миру, там ми набираємо нової наснаги крізь таїнство Його любові, там нам дається завдання стати апостолами Благовісті, радості й миру, надії та любові.

Там нам стає ясною істина, яка ховається під такими словами апостола Петра: «Господи до кого маємо піти ? Тільки Ти маєш слова вічного життя» Ти знаєш наші потреби. Та  все тільки Ти можеш нам дати. І даєш через спільноту Твою. Вона нам вказує на тебе, як на одинокий шлях, що веде до Бога. Асоціація лікарів-католиків-це товариство, яке покликано відкрити глибше для своїх членів істину Христового Євангелія та допомогти на засадах християнського морального вчення застосовувати у щоденному житті і, найважливіше, у професійній діяльності.

Бог очікує від нас, аби ми любов, яку одержали далі передавали. Бог кличе нас, аби добро через наше християнське милосердне служіння поширювалось по світі, зокрема поміж нашими сестрами та братами. Бог хоче., аби урожай та винозбір трудом наших рук та трудом нашого серця зібраний став рясним. Він довіряє нам. Він числить на нас. Він помагає нам. І Він показує нам свою Матір яка нас поведе. Не маємо чого тривожитися. В дійсності, якщо людина бажає більше ладу в цьому світі та якщо жадає щастя, за яким побивається безустанну  її серце, то вона зможе його віднайти в тій любові, до якої Христос нас сьогодні закликає. Іншої розв’язки не має та не може бути. «Можеш мати, що хочеш, але якщо ти не маєш цієї любові,  то все інше тобі нічого не дасть. Якщо ,однак, не маєш нічого іншого, але маєш тільки, її любов, то ти виповнив закон, ти маєш усе», писав св. Августин в IVст. Тільки любов відрізняє дітей світла від дітей темряви. Так було все колись та сьогодні.

Джузеппе Москаті

В кінці жовтня 1987 року в Римі добігав кінця Генеральний Синод Єпископів,який майже два місяці обговорював тему «покликання місії мирян в церкві і світі»

Перш ніж єпископи роз’їхалися з Риму,дивлячись на те,що ще не були підведені пісумки обговорення,- в справу втрутився Папа.Його втручання було хоча опосередковане, проте вельми значним,він запропонував як приклад наслідування образ і життя одного християнина-мирянина.

Отже,він приступив до канонізації з такими словами:

« Людина,до якої ми сьогодні волатимемо, до святого Вселенської церкви представляється нам конкретним втіленням ідеалу християнина-мирянина: це Джузеппе Москаті, головний лікар лікарні, видатний учений, доцент університету по фізіології і фізіологічній хімії…»

Канонізуючи Москаті, Іван Павло ІІ сказав мирянам не вчитися перш за все етичним доброчесностям,але вчитися роздумувати про своє власне покликання: «Ставлячи перед нашими очима людину визнану святою, Церква говорить мирянам: «Роздумуйте про покликання!!!!»

Окрім відвідин хворих і огляду натовпу народу, що з’їжджалися до нього зі всього півдня і що буквально не        давали йому проходу, він постійно працював в лікарняних палатах, по яких ходив у супроводі учнів навчавши їх медицині безпосередньо основі спостереження за хворими(« Навіть до студентів –першокурсників він звертався як до колег і ніколи не упускав випадку запитати їхньої  думки»)

І він додавав: «Я думав, що борг моєї совісті-навчати молодих. В мені викликав відразу звичка ревниво приховувати від них плоди свого досвіду, і я вважав своїм обов’язком поділитися з ними всім, що знаю».

Його могли покликати в квартал, що користувалися найгіршою славою, в провулки, куди було небезпечно заглиблюватися, в занепалі парадні, доми,які доводилося освітлювати собі сірниками, але він ніколи не відмовлявся  приходити по виклику. Коли йому говорили про те, що це небезпечно,він відповідав: « Не можна боятися,коли йдеш робити  добро».

«Його зневажали,висміювали ті,кому було не до душі чесне, пряме і мужнє сповідання католицької віри:  його називали маніяком-істериком,людиною не при своєму розумі,фанатиком.

Тому він узяв собі за правило відноситися до всіх потребуючи з тою милосердною любов’ю, про яку ми говорили. Але з тією невблаганною логікою він вважав головним духовні потреби пацієнтів і турботу про душі. Необхідно сказати про це з абсолютною ясністю.

Один очевидець говорить: ” Хворі знали, що для того щоб лікуватися в Москаті , потрібно залучатися до Таїнств”.

І ще: “У всіх хворих він запитував, чи вони з Богом, чи долучаються до Таїнств, чи немає на їх совісті тяжкого гріха.Іншими словами, він спочатку лікував душу, а потім тіло хворих, що приходили до нього”.

Заклики і твердження : “Сповідайтеся”, “примиріться з Богом”, “поверніться до Господа”, “подумайте про безсмертну душу”, “життя і смерть в руках Божих” раніше чи пізніше знаходили своє місце серед лікарських вказівок , що давав Москаті його пацієнтам, особливо тоді, коли він бачив, що їх життя в небезпеці і що в небезпеці  їх вічне спасіння. Але річ у тому, що коли він говорив про це, хворі вже так любили його, що майже завжди приймали ці вказівки з вдячністю багато   і хто слухався його.

Безпомилково поставивши діагноз одному відомому міланському адвокатові, чого не удавалося зробити нікому з лікарів, вручив йому лист , в якому рекомендував йому одного з міланському священиків , “щоб він примирився з Богом, оскільки вже багато років тому віддалився від Нього, стверджуючи , що інакше не зможе вилікувати його тілесніу недугу.

Іншому хворому, який, здавалося, цілий місяць лікувався безрезультатно,він сказав: ” Ви не сповідалися, тому і не видужуєте,нагадує вам про це”.

 Святий Джузеппе Москаті виголошував:

«Блаженні ми, лікарі, якщо пам’ятаємо,що окрім тіл перед нами – безсмертні душі, які згідно євангельської заповіді, ми повинні любити, як самих себе.

“Хай почуття обов’язку незмінно керує вами при виконанні місії довіреної Провидінням: думайте про те, що ваші хворі перш за все наділені душею, до якої повинні знайти підхід яку ви повинні привести до Бога; подумайте про те, що на вас покладається борг любові до навчання тому що лише так ви можете виконати своє велике завдання -допомагати людям в нещасті.   

Поміж багатьма незліченними невідомими , які зголосилися на запрошення Господнє іти до висот через тісні проходи та пробиватися крізь труднощі до зірок стала знана по всьому світі скромна та непоказна черниця Мати Тереза з Калькутти. А це тому, що вона та сестри Згромадження, яке вона заснувала проявили свою діяльність серед найбільш нужденних,опущених та вмираючих у Калькутті. Розголос, якого набрало її благородне діло, вчинив оцю покірну монахиню символом християнської любові, речником шляхетної самопосвяти, найкращою відповіддю на потреби нинішнього людства.

Коли в одній передачі канадського телебачення поруч Мати Терези сидів молекулярний  біолог Жан Моно, який твердив, що майбутня доля людини знаходиться невблаганно в нашій генетичній системі, Мати Тереза підводячи голову та перериваючу тиху молитву відповіла: « Я вірю в любов та милосердя». Уподібнюватись Христу та єднатися з Ним в оцій любові – це основне рішення її життя. « Бути праведним християнином, – пише вона ,- значить прийняти Христа та бути другим Христом для інших;  це означає любити так як Христос любить нас та ,як нас на хресті полюбив. Ми повинні на взаїм любитись та на взаїм жертвувати». Іншим разом каже:» Якщо ви вивчите оце мистецьке діло, аби жити для других, ставатимете завжди більш подібними до Христа.

Бо Його серце було смирне та завжди билося для других. Дбати про ближніх – це початок великої святості. Наше покликання бути добрими. Де тільки Ісус проходив, там чинив Він добро. Любов до Бога яка пертворюється у дію любові до ближнього, проймає цілковито її життя, не упускає її ніколи, ставиться як джерело, зміст та ціль життя. «Терпіння у наш час-каже вона-зростає з дня на день. Люди голодують . Великий голод на Бога панує у сьогоднішньому світі. Всюди є повно страждання, але теж сильна жага Бога та взаємної любові.» Або ще раз: «Є голод на щоденний хліб, а й голод на любов,  люб’язність та взаємну пошану». Саме це являється великою нуждою, яку сьогодні переживають люди.

Коли ми нині питаємося, що нам чинити, у кого вірити, за ким іти, чим спричинитися аби на світі панував мир, що є властиво для нас істотним, не треба багато застановлятися, де відповідь правди. Погляньмо тільки на те, що роблять такі, як Мати Тереза, яка каже до своїх сестер і нам: « Будьте милосердні і доброзичливі. Поступайте так, аби кожен хто до вас приходить, відходив кращим та щасливішим. Будьте живим знаряддям доброти Бога: «чиніть так, аби доброта та сердечність промовляли з вашого обличчя, ваших очей, вашого усміху, вашого щирого привіту. Для дітей, бідних для всіх, хто терпить та почувається самотнім передавайте щасливий сміх. Даруйте їм не тільки вашу опіку, даруйте їм теж ваше серце.

Посилання Богородиці, Цариці Миру від 2 жовтня 2015 року

Дорогі діти! Я тут посеред вас, щоб вас підбадьорити, наповнити Своєю любов’ю і знову закликати, щоб ви були свідками любові Мого Сина. Багато моїх дітей не мають надії, не мають миру, не мають любові. Вони шукають Мого сина, але не знають, як і де Його знайти. Мій Син їм простягає руки, а ви їм поможіть прийти в Його обійми. Мої діти, тому мусите молитися за любов. Мусите багато, багато молитися, щоб ви мали якнайбільше любові, адже любов перемагає смерть і чине так, щоб життя тривало. Апостоли Моєї любові, Мої діти, правдивим і простим серцем з’єднуєтесь в молитві, як би ви далеко не були одні від одних. Підбадьорюйте одні одних у духовному рості, як і Я вас підбадьорюю. Чуваю над вами, Я з вами, коли б ви не подумали про Мене. Моліться за своїх пастерів, за тих, які всього відреклися ради Мого Сина і ради вас. Любіть їх і моліться за них. Небесний Отець вислуховує ваші молитви. Дякую вам.

 Як ми лікарі-католики можемо змінювати обличчя цього світу?Відповідь проста:тільки змінюючи себе,можемо змінювати цей світ через Божу любов,співчуття,милосердя,через радість і мир.Бажання дарувати,ділитися з іншими тим,чим наповненні самі.

Дуже хотілося б, щоб слова Митрополита Андрея Шептицького стали девізом життя не тільки кожного християнина, але й кожного лікаря:

 «Я дуже хотів в би обтерти сльози з очей тих,що плачуть,потішити кожного хто сумує,покріпити кожного хто слабкий чи немічний ,уздоровити кожного,хто хворий,просвітити кожного,хто темний…Я хотів би стати всім для усіх,щоби всіх спасти».

Тетяна Роговська,

лікар-офтальмолог комунальної другої міської поліклініки,

випускниця сертифікатної програми з біоетики “На службі охорони життя” при УКУ

 

 

 

 

68 Replies to ““Апостоли Божої любові-аспекти духовної діяльності асоціації лікарів -католиків “

 1. Greetings from Colorado! I’m bored at work
  so I decided to check out your website on my iphone during
  lunch break. I enjoy the knowledge you present here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m surprised at how fast your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, excellent site!

 2. You can certainly see your expertise in the article you
  write. The arena hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how
  they believe. All the time follow your heart.

 3. Fantastic web site. A lot of helpful information here.
  I am sending it to a few buddies ans additionally sharing in delicious.

  And naturally, thank you on your sweat!

 4. Greetings from Florida! I’m bored to tears at work so
  I decided to check out your site on my iphone during lunch break.
  I really like the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m surprised at how quick your blog loaded on my mobile
  .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, good site!

 5. Hello There. I found your weblog the use of msn.
  This is an extremely smartly written article. I’ll make sure to
  bookmark it and come back to learn more of your helpful information. Thanks for the post.
  I’ll certainly comeback.

 6. Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different browsers and both show the
  same results.

 7. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was curious what
  all is needed to get setup? I’m assuming having
  a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web savvy so I’m not 100% sure.
  Any suggestions or advice would be greatly appreciated.

  Thanks

 8. First off I would like to say excellent blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind.

  I was interested to find out how you center yourself and
  clear your head prior to writing. I have had difficulty clearing my thoughts
  in getting my thoughts out. I do take pleasure in writing but it just seems like
  the first 10 to 15 minutes are lost just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?
  Appreciate it!

 9. I as well as my guys came digesting the best techniques located on the website while all
  of the sudden came up with a horrible feeling I had not expressed respect to the blog owner for them.
  My women are already consequently joyful to learn them and have now sincerely been having fun with those things.
  I appreciate you for getting quite considerate and for
  getting certain excellent topics most people are really desperate to know
  about. Our own sincere regret for not expressing appreciation to you
  sooner.

 10. Thank you a lot for sharing this with all folks you really recognise what you are speaking approximately!
  Bookmarked. Please also seek advice from my web site =).
  We can have a link exchange contract between us

 11. Great ? I should definitely pronounce, impressed with your site.
  I had no trouble navigating through all the
  tabs and related info ended up being truly easy to do
  to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least.
  Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme .
  a tones way for your customer to communicate. Nice task.

 12. Hi there, I found your web site by means of Google whilst searching for a similar subject, your web site came up, it appears to be
  like great. I have bookmarked it in my google bookmarks.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]Hello there,
  just changed into alert to your weblog through Google, and located that it’s really informative.

  I am going to watch out for brussels. I’ll be grateful in the event you continue this in future.
  Many folks will probably be benefited out of
  your writing. Cheers!

 13. My spouse and I ѕtumbled ober here coming from a different web page
  and thought I may as well checҝ tһings out.
  I like what I see so i am just following you. Look forward tⲟo loooking into your web
  page yet again.

 14. Hello, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in Internet
  Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, great blog!

 15. Saya telah telah berselancar online lebih dari 2 jam hari ini, namun saya tidak pernah menemukan artikel menarik seperti milik Anda.
  It’s cukup berharga bagi saya. Dalam pandangan saya, jika semua
  webmaster dan blogger membuat konten yang baik seperti yang Anda lakukan,
  web akan menjadi lebih berguna dari sebelumnya.

 16. Today, while I was at work, my cousin stole my
  iphone and tested to see if it can survive a 25 foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she
  has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

 17. I am commenting to let you understand what a superb discovery
  our girl had using your web page. She mastered a good number of issues, not to mention how
  it is like to possess a wonderful teaching spirit to have
  other folks without problems understand specified grueling things.
  You undoubtedly exceeded people’s expected results. Many thanks
  for producing those essential, healthy, edifying and as well as
  easy thoughts on the topic to Mary.

 18. I not to mention my pals were digesting the good tips and
  tricks found on your web page and then unexpectedly developed an awful suspicion I never thanked the blog owner for them.

  The young men ended up absolutely happy to read through
  all of them and have in effect in fact been using these things.
  Appreciate your really being very helpful as well as for making a choice on certain notable
  subjects most people are really desperate to be aware of.
  My very own honest regret for not expressing gratitude to earlier.

 19. Hiya! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My website looks weird when browsing from my iphone. I’m trying to find a template or
  plugin that might be able to resolve this problem.

  If you have any suggestions, please share. Appreciate it!

 20. Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how
  to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Thanks

 21. naturally like your website but you have to take a look at the spelling on several of your posts.
  A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to inform the truth however I will certainly come again again.

 22. magnificent issues altogether, you simply won a emblem
  new reader. What would you suggest in regards to your publish that
  you just made a few days in the past? Any certain?

 23. My partner and I stumbled over here different page and thought I might
  as well check things out. I like what I see so now i am following you.
  Look forward to checking out your web page for a second time.

 24. hey there and thank you for your info – I’ve definitely
  picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical points using this web site, as I experienced to reload the website
  a lot of times previous to I could get it to load correctly.
  I had been wondering if your hosting is OK? Not that
  I am complaining, but slow loading instances times will very frequently affect
  your placement in google and can damage your high quality score if
  ads and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and can look out for
  a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 25. Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and everything.
  Nevertheless imagine if you added some great
  photos or video clips to give your posts more, “pop”!
  Your content is excellent but with pics and clips, this blog could
  definitely be one of the most beneficial in its niche. Amazing blog!

  scoliosis surgery https://coub.com/stories/962966-scoliosis-surgery scoliosis surgery

 26. I like the valuable info you supply in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check once more right here regularly.
  I am quite sure I’ll learn a lot of new stuff proper right here!
  Good luck for the next!

 27. I’ve been browsing on-line greater than three hours as of late,
  yet I never found any attention-grabbing article like yours.
  It’s beautiful value sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made excellent content material
  as you probably did, the web will likely be much more helpful than ever before.

 28. Hi there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through many of the posts
  I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I stumbled
  upon it and I’ll be book-marking it and checking back frequently!

 29. Hello There. I discovered your blog the use of msn. That is an extremely neatly
  written article. I’ll make sure to bookmark it
  and return to learn more of your useful information. Thanks
  for the post. I will definitely return.

 30. Thanks on your marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author.I will make sure
  to bookmark your blog and will come back later on. I want to encourage one to continue your great work, have a nice
  day!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.